رانندگان اتوبوس شهری شیراز از گرفتن کرایه نقدی منع شدند

شیراز-ایرنا- رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری شیراز گفت: رانندگان اتوبوس شهری در این شهر درخواست کرایه نقدی از مسافران نکنند زیرا تخلف محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.

مسعود حسن شاهی سه شنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به شیوع بیماری کرونا و لزوم حفظ رعایت سلامت شهروندان و رانندگان گفت: با توجه به مصوبه شورای شهر شیراز پرداخت کرایه نقدی در سیستم حمل و نقل عمومی حذف و مقرر شده که شهروندان از کارت شهروندی استفاده کنند.

وی با اشاره به فعالیت هزار دستگاه اتوبوس در این کلانشهر افزود: حدود ۵۰ دستگاه اتوبوس تاریخ انقضای کارتخوان هایشان رسیده است که مسوولیت رفع این مشکل به عهده بانک شهر است.

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری شیراز افزود: طبق قول بانک شهر ، مشکلی که در سیستم دستگاه کارتخوان پیش آمده است، بزودی و ظرف دو تا ۳ روز آینده برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به وجود ۲ هزار ایستگاه بین راهی در سطح شهر شیراز گفت: ۲ هزار راننده در ۲ شیفت کاری اتوبوسرانی شیراز فعالیت می‌کند و عملی نیست که در هر اتوبوس بخواهیم یک نفر به عنوان ناظر گذاشته شود، از رانندگان می خواهیم لزوم نگرفتن پول نقد به عنوان کرایه را راعایت کنند.

 حسن شاهی بیان کرد:‌ شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و درخواست و اصرار کرایه نقدی از سوی راننده، می‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =