سرمایه گذاران در ساخت پردیس سینمایی شاهرود مشارکت کنند

شاهرود – ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه در چند سال گذشته فعالیت های سینمایی ، اقتصادی‌تر شده ، افزود: از مشارکت سرمایه گذاران این شهرستان برای ساخت پردیس سینمایی در شاهرود حمایت می شود.

فرشید فلاح لاله‌زاری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تا قبل از سال ۱۳۹۲ فعالیت سینماها اقتصادی نبود و این فعالیت با ضرر همراه بود اما اکنون فعالیت سینماها با مشارکت بخش خصوصی رونق گرفته است.

وی ادامه داد: در شهرهای بزرگ بخش خصوصی با ساخت پردیس ها علاوه بر ایجاد چندین سالن سینمایی فضای تجاری خوبی هم برای استفاده خانواده ها ساخته که این امر اشتغال و رونق اقتصادی را فراهم کرده است.

فلاح لاله زاری با بیان اینکه شهرستان شاهرود شایسته داشتن یک پردیس سینمایی است، تصریح کرد: باید با دعوت از یک سرمایه گذار خوب این امر  با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحقق یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تاکید کرد: دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی به ساخت پردیس سینمایی و الگو برداری از شهرهای بزرگ مانند تهران و مشهد ضروری است.

گلایمندی نشریات شاهرود از توزیع ناعادلانه آگهی ها در استان

فلاح با اشاره به اینکه موضوع تقسیم آگهی ها پیچیدگی خاص خود را دارد، افزود: تقسیم آگهی ها در سطح استان به نظم در انتشار نشریه، رتبه و زمان رسیدن آگهی بستگی دارد.

وی با بیان اینکه بی نظمی در انتشار حتی برای یک روز موجب می شود سهمیه آگهی ها از دست برود، ابراز داشت: بعد مسافت و نظم انتشار موجب شده توزیع آگهی ها و رعایت سهم هر نشریه سخت گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه آگهی ها باید به تاریخ روز منتشر شود، تاکید کرد: موضوع توزیع آگهی ها در سطح استان به طور دقیق بررسی خواهد شد و اگر نقصی در این زمینه وجود داشته باشد بر طرف می شود.

 در شهرستان شاهرود ۱۳ نشریه فعالیت دارند که گستره فعالیت برخی از آن ها استان های سمنان ،گلستان و مازندران است، علاوه براین همه خبرگزاری ها و روزنامه های سراسری نمایندگی هایی در این شهرستان دارند. همچنین ۷۰ کانون فرهنگی و هنری در این شهرستان فعالیت می کنند.

در استان سمنان ۳۶ ناشر و  ۳۹۰ مولف که ۱۰۰تن از آن ها شاهرودی هستند، فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha