۱۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83808546
۰ نفر

برچسب‌ها

تخصیص زمین برای ایجاد فضاهای فرهنگی در شهرک مهرگان

قزوین - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی قزوین گفت: با توجه به نبود فضاهای فرهنگی در شهرک مهرگان، چهار هزار و ۵۰۰ متر زمین برای ایجاد فضاهایی با کاربری‌های فرهنگی در این ناحیه شهری تازه تاسیس اختصاص پیدا کرده است.

 ابراهیم مبارک قدم روز سه شنبه در نشست تامین سرانه های فرهنگی استان در خصوص ساخت کتابخانه و خانه فرهنگ مهرگان، گفت: علاوه بر تخصیص زمین، آمادگی داریم تا ۳۰ درصد از هزینه ساخت را نیز تامین کنیم.

وی با اشاره به کمبود قابل توجه زیرساخت های فرهنگی در استان،اضافه کرد: مدیریت شهری و سایر مسئولین و متولیان باید از تقویت این زیرساخت ها حمایت کرده و نگذارند که از سرانه های استاندارد بیشتر فاصله بگیریم.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین اظهار داشت: در مرحله اول لازم است اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جانمایی بخش های مختلف طرح خود را با توجه به نیازها در زمین انجام داده و بخشی از اراضی را هم برای توسعه در آینده در نظر بگیرد.

این مسوول همچنین گفت: ایجاد کتابخانه مرکزی و مرجع در قزوین به عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی از ضروریات است که راه و شهرسازی در همین راستا زمین مناسبی در محلی درخور به این موضوع اختصاص داده که امیدواریم متولیان امر هر چه زودتر کار خود را آغاز کنند. البته در صورت همراهی استان، ما نیز می توانیم از ظرفیت های قانونی جهت حمایت از طرح استفاده کنیم.

مبارک قدم با بیان اینکه احداث زیربناهای فرهنگی در حوزه وظایف راه و شهرسازی نبوده و فقط تامین زمین مربوط به این دستگاه است گفت: رفع نیازهای فرهنگی بسیار حایز اهمیت بوده و پیامدهای سازنده و ماندگاری در پی دارد، از اینرو در این خصوص ما در کنار استان قرار خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: در جهت تکمیل خانه های فرهنگ در شهرهای بویین زهرا و آبیک نیز آمادگی داریم تا حمایت های لازم را انجام دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =