نماینده تبریز: بانک مرکزی موضوع «بیت‌کوین» را جدی بگیرد

تهران-ایرنا- نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی از بانک مرکزی خواست موضوع بیت کوین (ارز دیجیتال) را جدی بگیرد چون مدیریت آن فرصت خوبی برای کشور ایجاد می‌کند وگرنه مانند موسسات مالی و اعتباری خواهد شد.

«محمدحسین فرهنگی» در جلسه علنی روز سه شنبه درباره گزارش شاخص‌های اقتصادی کشور از سوی رییس کل بانک مرکزی و رییس سازمان برنامه و بودجه از دولت و مجلس درخواست کرد که این جلسات یادآور خاطرات تلخ نشستن و برخاستن نباشد و بتوانیم چند نتیجه عملیاتی روشن از برگزاری این گونه جلسات داشته باشیم.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: موضوع بیت کوین را جدی بگیرید زیرا مدیریت آن فرصت خوبی برای کشور خواهد بود در غیر این صورت به موضوع موسسات مالی و اعتباری تبدیل خواهد شد؛ اینکه دولت نظارت بر بیت‌کوین‌ها را به وزارت صنعت و معدن واگذار کرده را متوجه نشده‌ایم زیرا بانک مرکزی باید نظارت بر روی ارزهای دیجیتالی را برعهده داشته باشد.

فرهنگی خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: به مدیریت نقدینگی در کشور توجه ویژه‌ای داشته باشید زیرا نقدینگی در شرایط خاص به بازارهای مختلف وارد می‌شود که تبعاتی به دنبال دارد.

وی از دولت درخواست کرد که برای ارائه اصلاحیه بودجه نسبت به تامین قیر رایگان  اقدام کند، اگر مجلس بخواهد شخصا در این موضوع ورود کند، شورای نگهبان ایراد خواهد گرفت، بر این اساس دولت لایحه‌ای را درباره تامین قیر رایگان به مجلس ارائه کند زیرا سال گذشته به دلیل موضوع کرونا تامین قیر رایگان از بودجه حذف شد.

فرهنگی با بیان اینکه یکی از بخش‌های نفس کشیدن بودجه در قسمت عمرانی مربوط به مدارس، بنیاد مسکن، ساخت و ساز روستایی همین قیر رایگان است، افزود: می‌توانیم هزینه این را از طریق خوراک تامین کنیم اما اگر دولت لایحه آن را ارائه کند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  افزایش قیمت‌ها و موضوع معیشت مردم از مسائل کنونی کشور است،  به دلیل افزایش قیمت‌ها و عدم تامین ازدواج‌ها بسیاری از ازدواج‌ها کنسل شده است. بنابراین دولت باید برای تامین جهیزیه و اعتباراتی برای خرید وسایل تولید داخل اقداماتی را انجام دهد.

فرهنگی افزود: حمایت از بیکاران متقاضی کار باید به روش مناسب از سوی مجلس و دولت در دستور کار قرار گیرد، در بخش مسکن هم حتما مجلس اقدامات عاجلی را انجام خواهد داد که امیدواریم دولت هم از آن حمایت کند تا مردم بتوانند صاحب مسکن شوند.

وی طرح این موضوع کاهش ضریب جینی با کدام برنامه می‌خواهد اتفاق افتد، گفت: فاصله وحشتناکی میان بالاترین و پایین‌ترین طبقه در جامعه شکل گرفته که خلاف عدالت بوده و قابل قبول نیست. بنابراین دولت و مجلس در این مورد اقدامات لازم را انجام دهند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha