مصرف برق در قم از سقف پیک‌بار عبور کرد

قم- ایرنا- مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق قم ضمن هشدار نسبت به افزایش مصرف برق،‌ گفت: در هفته جاری مصرف برق در این استان در روز یکشنبه ۱۱ خردادماه جاری از پیک‌بار مصرف عبور کرد.

داود سلیمانیان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: شرکت توانیر برای همه شرکت‌های توزیع سهمیه در نظر گرفته و هر هفته سقف پیک‌بار برای استان‌ها تعیین می‌کند.

وی اضافه کرد: مصرف برق نباید از سقف پیک‌بار عبور کند،‌ در غیراین‌صورت ممکن است خاموشی‌های اضطراری و اجباری صورت گیرد.

وی با بیان این‌که در هفته جاری سقف پیک‌بار مصرف برق در استان ۶۷۵ مگاوات است، ادامه داد: با توجه به این‌که ضوابط طرح‌های تشویقی و تنبیهی شرکت توانیر از ۱۷ خردادماه آغاز می‌شود، در هفته جاری خاموشی اجباری در استان رخ نداد.

سلیمانیان گفت: برای رعایت سقف پیک‌بار از مشترکان مختلف بر اساس ضوابط وزارت نیرو درخواست کمک می‌کنیم که در ساعات اوج مصرف از ساعت ۱۱ تا ۱۷ بستگی به نوع مشترک با شرکت توزیع نیروی برق همکاری نمایند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس،‌ از مشترکان اداری درخواست داریم از ساعت ۱۱ تا ۱۵، مشترکان صنعتی بین بازه زمانی ۱۲ تا ۱۷، مشترکان کشاورزی بین بازه ۱۳ تا ۱۷ و مشترکان خانگی و تجاری بین بازه زمانی ۱۲ تا ۱۷ همکاری لازم را برای کاهش مصرف برق با شرکت توزیع برق داشته باشند.

وی گفت: سال گذشته مشترکان برق در

استان قم همکاری خوبی با شرکت توزیع نیروی برق داشتند و امیدواریم این همکاری امسال نیز ادامه داشته باشد تا شرکت توانیر ناچار به اعمال خاموشی‌های اجباری در استان نشود.

به گفته مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق قم، سال ۹۸ با همکاری همه مشترکان به ویژه واحدهای صنعتی و کشاورزی توانستیم جزو رتبه اول گروه شرکت های توزیع و رتبه دوم کشوری قرار بگیریم و از خاموشیهای ناخواسته جلوگیری کنیم.

در حال حاضر بیش از ۵۷۰ هزار مشترک برق در استان قم وجود دارد؛ ۱۳ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۴ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =