امام خمینی (ره) زیرساخت حاکمیت جهان اسلام را فراهم کرد

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام خمینی ( ره) زیربنای حاکمیت جهان اسلام را با دوراندیشی بنا نهاد که اصلی‌ترین زیرساخت آن انقلاب اسلامی ایران بود و حالا دنیا شاهد صدور این انقلاب در بین جهانیان است.

آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی روز سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران استان اظهار داشت: خردادماه برای ملت ایران و انقلاب اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد که سرآغاز نهضت انقلاب و ارتحال بنیانگذار این انقلاب و انتخاب رهبر معظم انقلاب در این ماه قرار دارد.

وی افزود: انتظار فرجی که امام راحل از نیمه خرداد داشتند، ۱۴ خرداد ۶۸ اتفاق افتاد و شاید بشارت بزرگتری در این ماه باشد که مربوط به حاکمیت اسلام در جهان و از بین رفتن ظلم و تعدی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان ، انتخاب رهبر معظم انقلاب را دیگر واقعه بزرگ خرداد دانست و اضافه کرد: در شرایط ویژه آن روزها دشمنان به از بین بردن انقلاب امیدوار شدند، اما با انتخاب ایشان این آرزوی آنها بر باد رفت و این انتخاب درست، شکوه و عظمت انقلاب را برای جهانیان به ارمغان آورد و استکبار را به خاک مذلت نشاند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی نمونه بارز اقتدار کشورمان را پهلوگیری پنج نفتکش ایرانی در روزهای اخیر در همسایگی آمریکا دانست و افزود: این اقدام کشورمان در روزهای تحریم نشان داد که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ایران اسلامی به جایگاهی رسیده است که همه قدرتهای جهان باید در برابر آن زانو بزنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: امام راحل الگو و اسوه عصر حاضر و شعاعی از اسوه حسنه پیامبر مکرم اسلام ( ص) بود که قرآن به عنوان الگوی برتر معرفی کرده است.

وی سبک زندگی امام را به واسطه زهد و ساده‌زیستی دور از انتظار همه دنیا توصیف کرد و افزود: در دورانی که همه رهبران دنیا به دنبال اشرافی‌گری بودند، بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی نشان داد که برای همراهی با مردم مانند بسیاری از آنان زندگی می‌کند تا مردمی بودن رهبر را در عمل نشان دهد.

آیت‌الله حسینی شاهرودی به تغییر مسیر دنیا از مسیر شیاطین غرب و شرق به سمت خدا توسط امام راحل اشاره اظهار داشت: امروز قدرت‌های کمونیستی دنیا نظیر چین و روسیه به دفاع از جبهه اسلام و مقاومت پرداخته‌اند چرا که می‌دانند در مقابله با دنیای استکبار این تنها ایران است که می تواند مقتدارنه ایستادگی کند و این قدرت ایران هم برگرفته از کلام نه شرقی و نه غبری امام راحل است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بنای حکومت اسلامی بر مبنای ولایت فقیه رد عصری که خدا را قبول نداشتند، حرکتی ارزنده بود، تاکید کرد: نظام اسلامی با حاکمیت قانون خدا بنا و زیرساخت‌های جهانی آن با تربیت انشان های صالح و شایسته فراهم شد.

وی به افول روزافزون آمریکا اشاره و آن را ناشی از دوراندیشی امام راحل و رهبر معظم انقلاب اعلام و اضفه کرد: قدرتی که ایران اسلامی در مرحله اول به امت اسلامی و در مرحله بعد برای مستضعفان جهان اندیشیده بود، امروز سالها بعد از رحلت امام نمایان شده که بر مبنای وحدت ایجاد شد.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه امام مردی الهی بود که بزرگان بسیاری را تربیت کرد، افزود: دوراندیشی امام خمینی تا آنجا بود که قبل از انقلاب هم نگاه ویژه‌ای به مساله فلسطین داشتند و اجازه داده بودند که وجوهات شرعی به مردم فلسطین اختصاص یابد.

وی تاکید کرد: امام، شایسته سالاری را در قالب ولایت فقیه معرفی کرد که این ولایت مختص مذهب شیعه نیست و ولی فقیه با هر مذهبی باید حافظ دین اسلام بود و دنیاله رو آمریکا، اروپا و اسراییل نباشد.

نماینده ولی فقیه در استان، نوع نگاه نظری امام را مبتنی بر وحدت و نوع نگاه عملی ایشان را همین شیوه حکومتی در نظام اسلامی دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب هم همین سیره و تفکر امام راحل را دنبال می‌کند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه دنیا مبهوت عظمت ایران اسلامی است، افزود: امام خمینی (ره) درس بزرگی به بشریت داد و پس از آن با دلی آرام و قلبی مطمئن به دیدار حق شتافت .

وی اعلام ۱۵ خرداد به عنوان عزای عمومی همیشگی را نشان از اهمیت این روز در تارخی انقلاب دارد که سرآغاز فرهنگ جامع اسلامی دربردارنده اخلاص، ایثار، شهادت و همدلی است.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: ۱۴ خراد هم با انقلاب و ارزشهای انقلابی گره خورده است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =