توکلی خواستار بررسی مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس شد

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به رییس قوه قضاییه خواستار بررسی تمام امتیازات و مجوزهای اعطایی به نمایندگان و خانواده‌های آنها در ۱۰ دوره گذشته شد.

به گزارش روز سه شنبه سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت، در نامه «احمد توکلی» به حجت‌الاسلام ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه آمده است: چنانچه مستحضرید، برخی انحصارگران در طول سالهای گذشته در تلاش بوده‌اند با اعطای امتیاز به نمایندگان، از اصلاح قانون برای رفع انحصارشان، جلوگیری کنند. بر همین اساس احتمال می‌رود برخی نمایندگان ‌مجلس شورای اسلامی که قبل از شروع دوره نمایندگی، امتیازهایی مثل ‌پروانه وکالت، امتیاز سردفتری، ‌مجوز کارگزاری بورس و... نداشته‌اند اما در طول دوره نمایندگی چنین مجوزها و امتیازاتی به آنها یا اعضای خانواده شان تعلق گرفته باشد.

رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت خاطرنشان کرد: از آنجا که اعطای مجوزها و امتیازها به نمایندگان مجلس، شائبه لابی‌گری برای نفوذ دارد، پیشنهاد می‌کنیم دستور فرمایید همه امتیازات و مجوزهای دریافتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همسر و فرزندان آنها در همه ۱۰ دوره گذشته، احصا و بررسی شود.

توکلی همچنین از رییس قوه قضاییه خواست که اگر در طول دوره نمایندگی چنین امتیازاتی دریافت شده، باطل شوند و صادرکنندگان این مجوزها و امتیازات هم اگر خلاف قانون رفتار کرده اند، تحت تعقیب قرارگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار سیاست