سیلوی گندم شهر میلاجرد با رفع نواقص آماده تحویل گندم است

اراک - ایرنا - معاون قضایی و برنامه‌ریزی دادگستری کل استان مرکزی گفت: سیلوی خرید گندم شهر میلاجرد با رفع نواقص فنی و بهداشتی تا ۱۰ روز آینده آماده دریافت و ذخیره گندم است.

«غلامرضا ملک‌محمدی» روز سه‌شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی در اراک افزود: رفع نواقص جزئی سیلوی گندم میلاجرد با همکاری اداره کل غله استان مرکزی و فرمانداری کمیجان باید انجام شود، تا در خرید محصول گندم کشاورزان منطقه وقفه‌ای به وجود نیاید.

وی اظهار داشت: هرگونه اختلاف مالی و قضایی مربوط به هیات مدیره و سهامداران است که باید با قدرت مورد رسیدگی قرار گیرد و پرونده آن باید بر مدار قضایی ادامه یابد و تاثیری در روند خرید گندم کشاورزان نباید به وجود آید.

معاون قضایی و برنامه ریزی دادگستری کل استان مرکزی گفت: سیلوی گندم میلاجرد با ۱۲ هزار تن ظرفیت از نیازهای مبرم منطقه برای ذخیره سازی محصول گندم کشاورزان است و باید در سال جهش تولید موانع برای تحقق شعار سال برطرف شود.

ملک محمدی افزود: اکنون هیات مدیره شرکت تعاونی روستایی در میلاجرد تعیین شده است، بنابراین خرید محصول گندم در سیلوی میلاجرد به صورت مباشرتی ذخیره می‌شود.

فرماندار کمیجان نیز گفت: باید هرگونه مشکل در خرید گندم کشاورزان منطقه برطرف شود تا آنان بدون دغدغه نسبت به تحویل گندم اقدام کنند.

« سعید فائض‌پور» افزود: عملیات اجرایی سیلوی گندم میلاجرد با ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ چهار درصد سال ۹۶ آغاز و سال ۹۸ بهره برداری شد.

وی اظهار داشت: امسال یک هزار و ۲۰۰ هکتار به سطح زیرکشت گندم در میلاجرد افزوده شده که پیش‌بینی می‌شود نسبت به سال گذشته خرید گندم ۴۰ درصد افزایش یابد.

فرماندار کمیجان افزود: باید مشکل مدیریتی سیلو رفع شود تا در اول تیرماه که آغاز برداشت محصول گندم در منطقه است کشاورزان در تحویل گندم مشکلی نداشته باشند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی  نیز گفت: ۲ برابر ظرفیت تولید محصول گندم در استان، سیلو در این استان وجود دارد که بخش عمده ای از سیلوهای موجود استان توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود.

«رضا آنجفی» افزود: ۲۰ روز آینده برداشت و خرید محصول گندم در استان آغاز می‌شود که باید امکانات لازم استان برای این مهم آماده شود.

وی اظهار داشت: تحقق شعار سال با عنوان جهش تولید در بخش کشاورزی می تواند عینیت داشته باشد که خرید استراتژیک گندم در این مقوله جای دارد.

میلاجرد شهری از توابع استان مرکزی است که در ۲۱ کیلومتری جنوب غربی شهرستان کمیجان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =