هوانیروز ارتش ۱۹۵ سورتی‌ پرواز در جنگل‌های گچساران و کهگیلویه انجام داد

گچساران- ایرنا - سرپرست تیم اعزامی هوا نیروز ارتش به گچساران و کهگیلویه گفت: ۱۹۵ سورتی پرواز از سوی بالگردهای هوانیروز برای اطفای حریق جنگل‌های گچساران و کهگیلویه درسه روز گذشته انجام شده است.

 آتش سوزی در مراتع و جنگل های منطقه دیل ساعت ۲ بامداد روز جمعه نهم خرداد و در منطقه حفاظت شده خائیز ساعت ۱۹ پنجشنبه هفته گذشته به دلیل نامعلومی شروع شد که در شب گذشته مهار شد.

داریوش مرادی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ۲ فروند از بالگردهای ۲۱۴ هوانیروز برای کمک به اطفای حریق در جنگل‌های گچساران و  کهگیلویه در چند روز گذشته فعالیت کردند.

وی بیان کرد: ۱۹۵ سورتی پرواز  برای جابه جایی امدادگران به ارتفاعات کوه خائیز و دیل محل  آتش سوزی در شهرستان های گچساران و کهگیلویه انجام شده است.

مردای اظهار داشت:  در این پروازها بیش از ۷۰۰ نفر از امدادگران به محل حادثه در ارتفاعات سخت گذر کوه خائیز کهگیلویه و دیل گچساران  انتقال داده شد.

وی با بیان اینکه به محض ابلاغ درخواست از سوی مدیریت بحران به ارتش و دستور سلسله مراتب به هوانیروز، بالگردهای ما وارد عمل شدند، افزود: بالگردهای هوانیروز ارتش در چند روز گذشته تا مهار کامل آتش در این مناطق  ۶۰ ساعت پرواز را ثبت کرد.

مرادی اضافه کرد: طی هفته گذشته در آتش سوزی خنگ بنار گچساران ۲۶سورتی پرواز از سوی هوانیروز ارتش برای جابه جایی ۱۷۵ نفر انجام شد.

وی تصریح کرد: بالگردهای هوا نیروز ارتش در چند هفته گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۲۰  سورتی پرواز برای جابه جایی ۸۷۵ نفر از امدادگران انجام داده است.

براساس آخرین گزارش ها در این آتش سوزی ها تاکنون ۴۵۰هکتار از جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد طعمه حریق شده است.

درختان بلوط، ارزن و بادام کوهی از مهمترین پوشش گیاهی منطقه دیل گچساران است.

شهرستان۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه وبویراحمد ،۴۱۵ هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha