ایران ۹۲ مهاجر غیرقانونی پاکستان را تحویل این کشور داد

اسلام‌آباد - ایرنا - جمهوری اسلامی ایران ۹۲ نفر مهاجر غیرقانونی پاکستانی را که به دلیل نداشتن مدارک قانونی اقامت بازداشت شده بودند، به مسئولان مرزی در منطقه "تفتان" پاکستان تحویل داد.

مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران، همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده و گاهی مهاجرت‌های غیرقانونی از مسیرهای خطرناک و با وسیله‌هایی غیرایمن، سبب شده است تا این افراد جان خود را از دست بدهند.  

به گزارش روز سه شنبه تارنمای روزنامه پاکستانی داون، اتباع بازداشت شده از طریق گذرگاه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه در ایران) به نیروهای مرزبانی پاکستان تحویل داده شدند.  

همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می‌کنند به صورت غیرقانونی وارد ایران شوند، از سوی نیروهای مرزبان ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می‌شوند.  این رویداد تقریبا هر ماه و گاهی چند بار در طول یک ماه اتفاق می‌افتد.  

بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مهمترین دلایل مهاجرت‌های غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می‌شود.  

بیشتر اتباع پاکستانی که در ایران بازداشت و به کشورشان بازگردانده می‌شوند، کارگرانی هستند که مدارک معتبر مربوط به مهاجرت به همراه ندارند و بسیاری از آنان نیز قصد عبور از مسیر ایران برای ورود غیرقانونی به کشورهای اروپایی دارند.  

مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، سعی می‌کنند با عبور از ترکیه و یونان خود را به اروپا برسانند اما بیشتر آنان پیش از رسیدن به مقصد توسط مرزبانان و پلیس دستگیر می‌شوند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =