امتحانات نهایی بیش از هشت هزار دانش‌آموز پایه دوازدهم زنجانی آغاز شد

زنجان - ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: امتحانات نهایی پایه دوازدهم با شرکت بیش از هشت هزار و ۳۰۰ نفر از دانش آموزان پایه دوازدهم این استان همزمان با سراسر کشور در ۹۱ حوزه امتحانی، از امروز /۱۷ خرداد/ آغاز شد.

داود بهرامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای دستورالعمل های بهداشتی موضوع پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به رغم کاهش ۶۰۰  نفری شرکت کنندگان تعداد حوزه های امتحانی ۴۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: بر این اساس در طی ایام برگزاری امتحانات حوزه‌های برگزاری امتحانات ضدعفونی شده و در اجرای فاصله گذاری اجتماعی صندلی‌های امتحانی دانش آموزان با فاصله بیشتر از ۱.۸۰ سانتیمتری در حوزه های امتحانی چینش شده است.

به گفته این مسؤول، در همین راستا روزهای امتحانی از ۱۱ روز به ۲۲ روز افزایش یافته و حوزه های امتحانی به صورت رشته ای تفکیک شده اند.

بهرامی افزود: بر این مبنا به دانش آموزان در هنگام مراجعه به حوزه امتحانی توصیه می شود که دستکش، ماسک، بطری آب آشامیدنی و سایر لوازم ضروری به همراه داشته باشند.

این مسؤول، ارایه نمون برگ الزامات و شرایط حضور در حوزه های امتحانی را به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه امتحانی از سوی عوامل اجرایی حوزه ها، مطابق شرایط اعلامی قبل، حین و بعد از امتحان در جلسات امتحانی را از دیگر موارد مهم برای دانش آموزان ذکر کرد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: دانش آموزان برای رعایت موارد انضباطی و پروتکل‌های بهداشتی از آوردن تلفن همراه، کوله پشتی، کیف و سایر لوازم غیرضروری و اضافی به جلسه امتحانی و از هرگونه تجمع در محوطه حوزه امتحانی قبل و بعد از امتحان نیز اجتناب کنند.

وی خاطرنشان کرد: امتحانات این پایه، با همکاری بیش ازیک‌هزار و ۵۰۰  نفر عوامل اجرایی آزمون، کار تصحیح اوراق امتحانات نهایی نیز در چهار حوزه تجمیعی انجام و نتایج اولیه امتحانات نهایی نیز  تا ۲۰ تیر امسال به دانش آموزان و اولیای آنان اطلاع رسانی خواهد شد.

پیش از این نیز رییس اداره بهداشت و تندرستی آموزش‌ و پرورش استان زنجان اعلام کرده بود: امتحانات دانش‌آموزان زنجانی پایه نهم به صورت داخلی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مدارس این استان در حال برگزاری بوده و مورد خاص و مشکوک به کرونا در بین این قشر گزارش نشده است.

محمد عباسی اضافه کرد: امتحانات پایه نهم مدارس این استان با حضور ۱۳ هزار و ۲۵۷ دانش آموز دختر و پسر در ۴۰۹ حوزه امتحانی به همراه یک هزار و ۵۰۰ نفر عوامل اجرایی آغاز شد که تا پایان خرداد جاری ادامه دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =