نماینده شهرکرد: حقوق بازنشستگان همسان با کارکنان افزایش یابد

تهران-ایرنا-نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت: حقوق بازنشستگان باید همسان با کارکنان و بر اساس رشد منطقی افزایش پیدا کند.

احمد راستینه هفشجانی جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس و پس از گزارش روسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه طی سخنانی گفت: بر اساس ماده ۳۰ قانون توسعه، دولت مکلف به برقراری عدالت در نظام پرداخت و رفع تبعیض و دسترسی یکسان به امکانات در میان کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری است اما متأسفانه این ماده قانونی به شکل سلیقه‌ای اجرا می‌شود.

وی افزود: حقوق بازنشستگان باید همسان با کارکنان و بر اساس رشد منطقی افزایش پیدا کند و از دولت می‌خواهم بر اجرای این ماده قانونی اهتمام لازم را داشته باشد.

راستینه با تأکید بر لزوم توجه به اشتغال در سطح کشور گفت: دولت باید بودجه اشتغال را به نحوی توزیع کند که استان‌ها و مناطقی که نرخ اشتغال پایین‌تری دارند، برخورداری بیشتری از بودجه‌ها داشته باشند و اعتبارات اشتغال و تولید در استان‌های کم برخوردار شرایط مطلوب‌تری داشته باشد و استان چهارمحال و بختیاری از جمله این استان‌ها است.

وی با اشاره به سفر استانی رییس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در سفر رییس جمهور مقرر شد پروژه آبرسانی به این استان و مناطق کمتر بهره مند از آب آشامیدنی حداکثر تا سال ۹۶ افتتاح و به بهره‌برداری برسد اما متأسفانه امروز در سال ۹۹ شاهد پیشرفت تنها ۵۰ درصدی این پروژه هستیم لذا از مسئولین می‌خواهم در این زمینه اقدام عاجل صورت داده و عقب‌ماندگی پیش آمده را جبران نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =