طرح ملی سامان از آغاز مهرماه در کرمان اجرا می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه طرح ملی سامان از آغاز مهرماه سال جاری در شهر کرمان اجرا می‌شود، گفت: اجرای این طرح، خدمات را به پایین‌ترین سطح جامعه می‌برد.

زهرا موسی‌پور روز سه‌شنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استان کرمان افزود: این طرح در شهرک صنعتی و سرآسیاب کرمان با جمعیت ۱۱۰ هزار نفر اجرا می‌شود و زیرساخت‌های لازم اجرای آن مهیا شده است.

وی با اشاره به شیوع کرونا و شرایط خاص کنونی کشور افزود: کرمان یکی از استان‌های پایلوت کشور برای اجرای طرح ملی سامان انتخاب شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان اظهار داشت: این طرح در ۱۰ شهرستان این استان با محوریت دانشگاه علوم پزشکی کرمان، فرمانداری و هدایت دفتر اجتماعی استانداری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح ملی سامان به عنوان طرحی جامع برچسب مراجعه به روان پزشک را کاهش می‌دهد گفت: این طرح مکمل طرح‌های دیگر سلامت است.

علی رشیدی مدیرکل دامپزشکی استان کرمان نیز گفت: مردم مراودات خود را با حیوانات و دام کنترل کنند که بیماری های مشترک بین استان و حیوان مثل تب کریمه کنگو و کرونا مشکل‌آفرین نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =