شبکه‌های قاچاق سازمان یافته سوخت در شرق کشور منهدم شد

کرمان - ایرنا - رئیس‌کل دادگستری استان کرمان از انهدام شبکه گسترده قاچاق سوخت در شرق کشور خبر داد و گفت: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد این شبکه قاچاق در مجموع ۲۴ میلیون لیتر سوخت را در سال قاچاق کرده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، یدالله موحد افزود: پس از تاکید آیت الله رییسی، ریاست قوه قضاییه مبنی بر اولویت برخورد با شبکه های قاچاق سازمان یافته سوخت، دستگاه قضایی استان کرمان با همکاری نهادهای اطلاعاتی و امنیتی رسیدگی به این موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار داد.
رئیس شورای قضایی استان کرمان اظهار داشت: در پی رصدهای اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه اعضای یک شبکه گسترده قاچاق سوخت در شرق کشور مورد شناسایی قرار گرفت.
وی در خصوص شیوه کار متهمین اعلام کرد: اعضای  این شبکه با همکاری برخی از شرکت های مسافربری اقدام به صدور صورت وضعیت های صوری برای خودروها کرده و سپس سوخت حاصل از این روش را در اختیار خریداران سوخت و قاچاقچیان سوخت قرار می دادند.
موحد خاطرنشان کرد: با بررسی های اطلاعاتی به عمل آمده، آمارها بیانگر این مطلب است که بخشی از سهمیه سوخت منطقه جنوب شرق کشور توسط این شبکه با تخلفات صورت گرفته از کشور خارج شده است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: در این رابطه  ۱۳نفر از اعضای اصلی باند قاچاق سوخت در نقاط مختلف کشور تحت پیگرد قضایی قرار گرفته و دستگیر شده اند که ۲ نفر از دستگیر شدگان مربوط به شرق استان کرمان است.
وی با اشاره به اینکه تحقیقات اولیه نشان می دهد این شبکه قاچاق  در مجموع ۲۴ میلیون لیتر سوخت را در سال قاچاق کرده است،افزود: در این رابطه بیش از ۵۰ کارت سوخت مهاجر در جایگاه های سوخت جنوبشرق کشور شناسایی و با دستور مقامات قضائی مسدود شده است.
این مقام ارشد قضایی در استان کرمان تاکید کرد: جلوگیری از قاچاق کالا و سوخت  یکی از نیازهای جدی در راستای تحقق شعار سال مبنی بر رونق و جهش تولید و تقویت اقتصاد ملی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha