برگزاری تورهای طبیعت‌گردی در اردبیل منوط به اخذ مجوز قانونی شد 

اردبیل- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل برگزاری تورهای طبیعت‌گردی اردبیل را منوط به اخذ مجوز قانونی دانست و گفت: در راستای ساماندهی فعالیت‌های تورهای طبیعت‌گردی برخورد با تورهای متخلف و غیرمجاز در اولویت این اداره کل قرار گرفته است.

نادر فلاحی روز سه‌شنبه اظهارداشت: براساس هدف‌گذاری‌های انجام شده برگزاری هرگونه تور طبیعت‌گردی منوط به اخذ مجوز قانونی از معاونت گردشگری اداره کل و یا هیات‌های ورزشی زیرنظر اداره کل ورزش و جوانان استان است و در غیر این صورت با برگزارکنندگان اینگونه تورها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: هماهنگی لازم با مراجع قضایی و انتظامی انجام گرفته تا در صورت مشاهده موارد مشکوک برخورد قانونی لازم با این تورها انجام شود.

فلاحی با بیان اینکه از جمله ضوابط برگزاری تورهای طبیعت‌گردی تعداد افراد شرکت‌کننده است که باید کمتر ۲۵ نفر باشد، تشریح‌کرد: افزایش تعداد شرکت‌کننده در تور در واقع آسیب به طبیعت و محیط زیست است و در صورت مشاهده این موضوع برخورد خواهد شد.

او از فعالان گردشگری و محیط زیست خواست تا در صورت مشاهده موارد غیرقانونی در خصوص برگزاری این قبیل تورهای طبیعت‌گردی در اسرع وقت اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل را در جریان بگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =