مادورو برای تقویت همکاری‌ با ایران، به تهران سفر می‌کند

تهران- ایرنا- رئیس‌جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که برای تقویت همکاری‌های دوجانبه از جمله در حوزه انرژی میان کشورش و ایران به تهران سفر خواهد کرد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری پرنسالاتینا، نیکلاس مادورو ساعاتی پیش در یک نطق تلویزیونی بدون اشاره به زمان دقیق سفر آتی خود به تهران گفت، به محض اینکه شرایط مسئله شیوع کرونا بهبود یابد و شرایط اجازه دهد، به تهران سفر می‌کند.

خبرگزاری رویترز نیز این خبر را منتشر کرد.

مادورو در ادامه ضمن قدردانی از دولت ایران به دلیل ارسال نفتکش‌های حامی بنزین برای ونزوئلا خاطر نشان کرد که در سفر به ایران در کمیسیون مشترک با حضور مقامات دو کشور شرکت خواهد کرد تا دو طرف توافق‌نامه‌هایی را در حوزه انرژی، کشاورزی، مالی، تکنولوژی، علمی و بهداشت امضا کنند.

این اظهارات رئیس‌جمهوری ونزوئلا در حالی اعلام شده است که ایران اخیرا به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، پنج نفتکش حامل بنزین برای ونزوئلا ارسال کرد که کارشناسان این اقدام را موفقیتی برای ایران دانستند.

به دنبال انتقال محموله‌های سوخت ایران برای ونزوئلا، دولت کاراکاس توانسته توزیع سوخت به سراسر این کشور را با سیستم جدیدی آغاز کند. نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد: از یکم ژوئن (۱۲ خرداد) همه پمپ بنزین‌های کشور بر اساس طرح جدید قیمت گذاری و توزیع بنزین، فعالیت خواهند کرد؛ تا این لحظه بنزین بیش از یکهزار و ۵۰۰ جایگاه سوخت تامین شده است.  

پهلو گرفتن نفتکش‌های ایران در بنادر و پالایشگاه‌های ونزوئلا در حالی انجام شده که پیش از این دولت آمریکا برای از بین بردن اتحاد جدید اقتصادی میان تهران و کاراکاس تهدید به اقدام برای ممانعت از رسیدن این نفتکش‌ها به سواحل ونزوئلا کرده بود. 

با رسیدن نفتکش‌های ایران به ونزوئلا، مقام‌های دولتی و نظامی کاراکاس از همبستگی مردم ایران برای ارسال سوخت به این کشور را تشکر کرده و وعده ادامه روابط برادرانه میان دو کشور دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =