۲۰ میلیارد ریال برای توسعه دوچرخه سواری در قزوین اختصاص می‌یابد

قزوین- ایرنا - مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گقت: امسال ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث زیرساخت‌های مسیر دوچرخه سواری ایمن و ارتقا فرهنگ شهروندی در نظر گرفته شده است.

سعید جهانگیری روز سه شنبه به مناسبت روز جهانی دوچرخه سواری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری با فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز در زمینه استفاده از دوچرخه می تواند گام بلندی در توسعه و ترویج فرهنگ ورزش همگانی بردارد.

وی اظهار داشت: توسعه این رشته در بعد همگانی فواید دیگری چون کاهش مصرف سوخت، آلودگی هوا و بار ترافیکی را به همراه دارد.

این مسوول حوزه مدیریت شهری گفت: براساس طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر قزوین و نظرات کارشناسان این حوزه تا پایان سال ۱۴۰۰، ۷۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در شهر قزوین ایجاد خواهد شد.

جهانگیری با بیان اینکه این طرح از سال ۹۲ در قزوین آغاز شده است،افزود: احداث مسیرهای دوچرخه سواری ایمن بر اساس طرح جامع ترافیک شهر قزوین با جدیت پیگیری می‌شود تا زیرساخت لازم برای استفاده شهروندان علاقمند به دوچرخه در تمام معابر شهر فراهم شود.

این مسوول با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۷ درصد از معابر شهر قزوین دارای مسیرهای دوچرخه سواری ایمن است، تصریح کرد: در هر سه منطقه شهرداری مسیر دوچرخه ایمن وجود دارد و این مسیرها تا پوشش کامل شهر ادامه پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شهر قزوین ایجاد شده که تا پایان امسال به ۶۰ کیلومتر خواهد رسید.

جهانگیری با بیان اینکه احداث مسیرهای دوچرخه از شمال شهر با جاده سلامت آغاز شده است، یادآور شد:  به ترتیب در تمام معابر سطح شهر مسیر دوچرخه احداث می‌شود و در برخی از مسیرها برای افزایش ایمنی تردد دوچرخه سواران از جدا کننده استفاده شده است.

وی افزود: به موازات احداث مسیرهای دوچرخه، ایمن‌سازی این مسیرها هم باید مدنظر قرار می گیرد تا در هنگام دوچرخه سواری مشکلی برای دوچرخه سواران رخ ندهد.

قزوین دارای سه منطقه شهرداری است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =