فطریه کرمانشاهیان به مرز ۱۰ میلیارد تومان رسید

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه گفت: مردم نیک اندیش استان در عید سعید فطر امسال بیش از ۹ میلیارد و  ۸۳۱ میلیون تومان فطریه و کفارات به صندوق های این نهاد واریز و یا از طریق درگاه‌های الکترونیکی پرداخت کردند.

«محسن رخصی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اقدامات این نهاد در ماه مبارک رمضان سال جاری، با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان امسال ۱۶۲ هزار پرس غذای گرم و حدود ۶۵ هزار سبد معیشتی بین نیازمندان کرمانشاهی توزیع شد، افزود: این نهاد به منظور طبخ و تهیه غذای گرم برای نیازمندان براساس دستورالعمل های بهداشتی مبادرت به ایجاد و برپایی ۴۹ آشپزخانه مهدوی در استان کرده است.

وی با بیان اینکه در این آشپزخانه ها ۱۶۲ هزار و ۷۴۱ پرس غذای گرم برای خانوارهای نیازمند طبخ شد، گفت: این تعداد غذای گرم با کمک ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومانی نیکوکاران طبخ و توزیع شد.

وی ادامه داد: همچنین در این ماه مبارک با کمک ۱۳ میلیارد و ۵۵۲ میلیون تومانی خیران نیک اندیش حدود ۶۵ هزار سبد معیشتی حاوی اقلام غذای ضروری برای نیازمندان واقعی در استان تهیه شد.

وی به دیگر کمک های مردمی در این ماه اشاره و بیان کرد: همچنین در ماه رمضان امسال بیش از پنج میلیارد و ۵۸۳ میلیون تومان کمک مردمی دیگر جمع آوری شده که این کمک ها در سایر سرفصل های معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان برای خانوارهای نیازمند هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه به برنامه ویژه اکرام ایتام و فرزندان محسنین در ماه رمضان اشاره و تاکید کرد: در این ماه مبارک برای هزار و ۳۸۳ فرزند یتیم و محسنین در استان بیش از هزار و ۶۴۸ پدر معنوی و حامی جدید جذب شده است.

رخصی بیان کرد: این حامیان جدید کمک های خود را ماهانه به صورت مستقیم به حساب فرزندان معنوی تحت حمایت واریز می کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه از این میزان ۹ میلیارد و ۴۰۷ میلیون تومان فطریه و باقی کفارات بوده، تصریح کرد: بخش قابل توجهی از فطریه و کفارات به صورت غیرحضوری و از طریق درگاه های الکترونیکی و اپلیکشن ها پرداخت شده است.
رخصی با تاکید بر اینکه این نهاد شناسنامه نیازمندی خانوارهای مددجو را در اختیار دارد، گفت: تمامی کمک های مردمی در اسرع وقت و بنا به نیت خیرخواهانه خیران نیک اندیش به دست نیازمندان واقعی می رسد.