مبارزه با ظالمان یک طریق الهام گرفته از امام خمینی (ره ) است

تهران-ایرنا- جنبش یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه در بیانیه ای به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی اعلام کرد که مقاومت در برابر ظالمان یک طریقه الهام گرفته از مکتب امام خمینی (ره) است و با توجه به آموزه های ایشان شکست استکبار جهانی با ریشه کن کردن نظام های وابسته و تابع آن ممکن خواهد بود.

 در این بیانیه که رونوشت آن روز سه شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است که امام خمینی (ره) بزرگترین انقلاب تاریخ معاصر  را در برابر خونریزترین و سرکوبگرترین دیکتاتوری خاورمیانه بنا گذاشت که مورد حمایت آمریکا و انگلیس و اسرائیل و کشورهای غربی بود. 

این جنبش افزود که امام خمینی (ره) این انقلاب را به طور همزمان علیه استکبار جهانی و استکبار داخلی شاهنشاهی آغاز کرد و شیطان بزرگ و استکبار جهانی با دست پرورده خود اسرائیل با نظام دیکتاتوری شاه، دست در دست هم بودند و انقلاب امام خمینی (ره) در ۱۵ خرداد ۱۹۶۳ علیه استبداد داخلی و خارجی بود.

یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در ادامه تصریح کرد که این جنبش که در آن مبارزان شگفت انگیزترین تصاویر مبارزه و جهاد را به نمایش می گذارند و و مردان و جوانان آن باشکوه ترین تصاویر استقامت و مبارزه در برابر استبداد رژیم آل خلیفه را ارایه می کنند، نماد جهاد و مقاومت در برابر استبداد و جهاد علیه استکبار جهانی با الهام از درس ها و تجارب انقلاب اسلامی در ایران و رهبری شجاعانه امام خمینی (ره) است که برای این مبارزات استراتژی و اصول و ارزش های محکمی را بنا نهاده است.

طبق این بیانیه، انقلاب ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره)، انقلاب ارزش ها و اصول الهی در برابر بی عدالتی ، استکبار و ظلم و نه یک جنگ روانی یا یک موضوع  سیاسی بین مخالفان و احزاب با هدف دستیابی به قدرت و حرکت با روش های استبدادی و دیکتاتوری بود بلکه ظهور امام راحل و مأموریت انقلابی وی، الهی و مبتنی بر اهداف ارزشمندی بود که اولویت آن ریشه کن کردن فساد و استبداد شاهنشاهی، خشکاندن ریشه رفتارهای جاهلی استکبار جهانی و شیطان بزرگ آمریکا بود.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که امروز، در حالی که ما با استکبار جهانی، آمریکا و کشورهای استعمارگر غربی، به همراه غده سرطانی که اسرائیل نماد آن است، روبرو هستیم، از  توده های ملت اسلامی می خواهیم که در برابر رژیم های دیکتاتوری که توسط استکبار جهانی کاشته شده مقاومت و مبارزه کنند و وسیله ای برای مقابله با ظلم و آزار و اذیت باشند.
این جنبش در بیانیه خود تاکید می کند که یکی از مهمترین درس هایی که می توان از انقلاب اسلامی ایران الهام گرفت  این است که مقاومت در برابر استکبار باید از یک اراده و خواسته برای ریشه کن کردن فساد، نظام های طاغوتی فاسد و وابسته و سرکرده و از بین بردن ابزارهای آنها آغاز شود که از آن برای سلطه و سرکوب ملت ها بهره می گیرند.

جنبش حامیان جوانان انقلاب ۱۴ فوریه با گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) و ۱۵ خرداد و تسلیت به مردم ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی که ایشان را جانشین به حق امام (ره) دانست اعلام کرد که انقلاب اسلامی با رهبری ایشان دستاوردهای بزرگی را رقم زده است.

در ادامه بیانیه مزبور آمده است ، انقلاب اسلامی به رهبری امام خامنه ای در سی و یکمین سالگرد درگذشت بنیانگذار این انقلاب شاهد دستاوردهای بزرگی است که مهمترین آنها ابتکار مقاومت ، فرهنگ غرور ، عزت و اعتماد به نفس و استقلال است . ایشان توانسته اند با وجود محاصره ناعادلانه ایالات متحده ، دولت قدرتمندی را بسازد که در اکثر زمینه ها به خودکفایی و به صف قدرت های بزرگ برسد. 
امام خامنه ای همچنین رویکرد امام خمینی (ره) را در دفاع از موضوعاتی همانند مستضعفان و حمایت از نهضت های آزادیخواه و مقاومت، به ویژه مسئله فلسطین و مسئله آزادسازی القدس الشریف ادامه داده و هنوز هم بر لزوم ریشه کنی ریشه های رژیم صهیونیستی از نهر تا بحر تاکید دارند.

کشورهای جهان شاهد زهد و تقوی و خرد و رهبری شایسته ایشان در تداوم راه انقلاب را شاهد بودند و ثمره کار این انقلاب تربیت فرماندهان بزرگی همانند سردار شهید  حاج قاسم سلیمانی ، شهید همدانی و شهید حاج حمید تقوی و دیگر فرمانده هان شایسته بود. دستاورد انقلاب و مردم ایران همچنین  پیشرفت های علمی، صنعتی، فرهنگی و سیاسی، توسعه فنی و تکنولوژیکی در زمینه های مختلف علمی به ویژه در ساخت موشک و پیشرفت ها در زمینه هوا فضا و توانایی روزافزون در ارسال ماهواره ها به فضا است.
جنبش انقلاب انصار جوانان در ۱۴ فوریه، توده های ملت اسلامی، نخبگان و جنبش های مقاومت انقلابی را فرا خواند تا از رویکرد امام راحل مبتنی بر فرهنگ غرور و عزت و مقابله با استکبار و قوای طاغوت و سلطه گر و تلاش برای آزادسازی سرزمین ها و کشورهای خود از اشغال و سلطه و استثمار درس بگیرند.

این جنبش در پایان بیانیه خود اعلام کرد که مکتب امام خمینی (ره) که مبتنی بر مبارزه با استکبار جهانی و دیکتاتوری ها و نظام های ارتجاعی و ریشه کن کردن ارزش های آن است، تجزیه پذیر نیست و مقاومت در برابر ستمگر و انقلاب در برابر او یک اصل و یک ارزش عالی است که انسان های صادق نمی توانند بر اساس آن با اشغالگر ان و غاصبان زمین و قدرت چانه بزنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =