۱۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۹
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83808092
۰ نفر

برچسب‌ها

پروازهای رشت - تهران  افزایش یافت

رشت- ایرنا- مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: پروازهای رفت و برگشت رشت – تهران از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت افزایش یافت.

غلامرضا کریم آقایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پروازهای یادشده طی هفته گذشته ۳۰ پرواز بود که هم اکنون به ۳۶ سورتی پرواز افزایش یافته است.
وی ادامه داد: پروازهای یادشده از سوی شرکت های هواپیمایی ایران ایر و آسمان انجام می شود.
کریم آقایی تصریح کرد: پیش از کرونا تعداد ۱۰۲ سورتی پرواز داخلی در هفته از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد، کیش، تبریز، شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز انجام می شد که اکنون و پس از بازگشت به روال عادی، پروازهای فرودگاه گیلان به ۹۰ سورتی در هفته رسیده است.
وی افزود: با آغاز شیوع بحران کرونا در گیلان به جز پروازهای ضروری به تقریب پروازهای مسافرتی توسط شرکت های هواپیمایی لغو شد.
وی اظهار داشت: اگرچه در راستای شکستن حلقه شیوع کرونا اغلب پروازها از سوی شرکت های هواپیمایی لغو می شد اما فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت در تمام مدت آماده پذیرش پرواز و یاری رسانی در بحران و در واقع عملیاتی بود.
وی یادآور شد: با توجه به امکان لغو برخی پروازها بنا به صلاحدید شرکت های هواپیمایی توصیه می شود مسافران پیش از حضور در فرودگاه از طریق ۱۹۹ اطلاعات پروازی خویش را دریافت نمایند.
مدیرکل فرودگاه گیلان با بیان اینکه علت لغو پروازها تصمیم شرکت های هواپیمایی بوده است، خاطرنشان کرد: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت فعال  است و در راستای سلامت مسافران و کارکنان، ترمینال ها، ساختمان اداری و عملیاتی بصورت مستمر ضد عفونی می شود و هماهنگی لازم برای استقرار تیم بهداشتی بمنظور تب سنجی مسافران صورت پذیرفته است.   
 این فرودگاه با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =