۱۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۵
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 83808080
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ هزار نفر در استان سمنان سفیر سلامت می‌شوند

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: تعداد سفیران سلامت در اجرای ملی طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» در استان با به‌کارگیری ۱۰۰ هزار سفیر سلامت پیش‌بینی می‌شود.

نوید دانایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای مرحله ملی طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» با به‌کارگیری سفیران سلامت، یعنی یک نفر از هر خانواده، آغاز شد، در حالی که مرحله آزمایشی این طرح از آذر ۹۸ از سوی استان‌های سمنان، قزوین، همدان و کاشان به اجرادرآمده بود.

وی با اشاره به سراسری و ملی شدن طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» اضافه کرد: با توجه به جمعیت ۲۴۰ هزارنفری زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در شهرستان‌های سمنان، دامغان، مهدیشهر، گرمسار، سرخه و آرادان، تعداد سفیران این طرح حدود ۱۰۰ هزار نفر پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: شرایط سفیر سلامت شدن در طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» داشتن حداقل ۱۸ سال سن و هشت کلاس تحصیلی سواد است و علاقه‌مندان برای سفیر سلامت شدن می توانند به مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت مراجعه کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: در اجرای مرحله آزمایشی طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» در استان حدود ۹۲ درصد سفیران سلامت را بانوان تشکیل می‌دادند.

وی اضافه کرد: در مرحله آزمایشی طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» هشت برنامه اصلی اجراشد که ۲۱۳ سفیر موفق به گذراندن تمام مراحل شدند.

دانایی «هر خانه یک پایگاه سلامت» را طرحی پیشرفته برای پیشبرد اهداف حوزه بهداشت و درمان در جامعه برشمرد و افزود: سفیران سلامت در قالب این طرح آموزش هایی دریافت می کنند و به درون خانواده می برند و به افراد خانواده انتقال می دهند.

وی تاکید کرد: طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» شبکه ای از انتقال آموزش های بهداشتی است که از طریق سفیران سلامت در جامعه گسترش می یابد.

وی با اشاره به اینکه «هر خانه یک پایگاه سلامت» از طرح‌های مهم وزارت بهداشت و درمان در سال ۹۹ است، گفت: این طرح که استان سمنان مجری مرحله آزمایشی آن بود، یکی از معیارهای غربالگری در شیوع کرونا هم محسوب می شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به تازه ترین آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اشاره و عنوان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان ابتلای ۵۷۳ نفر به این بیماری قطعی شد که ۸۵ درصد از آنها با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

اجرای مرحله ملی طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» با سخنرانی ویدئوکنفرانسی سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز در آیینی در سمنان آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =