آمریکا در چند قدمی حکومت نظامی؛ رئیس ستاد مشترک ارتش به صحنه آمد

نیویورک- ایرنا- ساعتی پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مقررات منع آمد و شد برقرار کرد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا خود در صحنه حاضر شد تا از نزدیک شرایط را زیر نظر داشته باشد.

در فیلمی که در شبکه مجازی توئیتر منتشر شده است، مارک میلی خطاب به معترضان می‌گوید طبق متمم نخست قانون اساسی آمریکا، «اعتراض مسالمت‌آمیز» حق هر شهروندی است.

با این حال، ارتش آمریکا و گارد ملی این کشور در شهرهای مختلفی که هفتمین شب اعتراض خود را نسبت به تبعیض نژادی و قتل یک شهروند سیاهپوست در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا توسط یک پلیس سفیدپوست، پشت سر می‌گذاشتند، حضور جدی دارد و به سمت هر کسی که بخواهد ترددی داشته باشد، شلیک می‌کنند.

ده‌ها هزار نفر از معترضان شب دیگری را برای راهپیمایی خود آغاز کردند و بر خلاف مقررات منع آمد و شد در سراسر کشور، تهدید دستگیری و اظهارات برادر جورج فلوید که عاجزانه خواستار پایان دادن به تخریب‌ها شد، به خیابان‌ها آمدند.

در واشنگتن، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد که از ارتش می‌خواهند به اعتراضات در گرداگرد کشور پایان دهد. در حالیکه همان زمان پلیس و نیروهای امنیتی در حال شلیک گاز اشک‌آور به معترضان در بیرون کاخ سفید بودند.

در نیویورک، اندرو کومو فرماندار این ایالت یک روز پس از آتش‌افروزی در «یونیون اسکوئر» و غارت چندین فروشگاه بوتیک فروشی، اعلام کرد از ساعت ۱۱ شب تا ۵ صبح منع مقررات رفت وآمد برقرار است و با توجه به ادامه خشونت‌ها، ساعت این محدودیت برای سه‌شنبه، به هشت شب تغییر یافت.

در فلادلفیا هم فرماندار این ایالت، وضعیت منع رفت و آمد را از ساعت ۷ بعدازظهر برقرار ساخت و شرایط در دیگر شهرها هم به همین شکل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =