۱۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۸
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 83808009
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۸۷ تن کالای اساسی در رفسنجان توزیع شد

کرمان - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رفسنجان با اشاره به توزیع ۳۸۷ تن کالای اساسی در این شهرستان گفت: این کالاها شامل ۲۳۰ تن برنج، ۱۱۰ تن شکر و ۳۷ تن گوشت منجمد گوساله است.

به گزارش ایرنا، شاهین حریری شبانگاه دوشنبه در ستاد تنظیم بازار شهرستان رفسنجان افزود: این اقلام از ابتدای سال جاری تاکنون توزیع شده و همچنین سهمیه ۱۱۰ تن گوشت منجمد مرغ نیز در حال توزیع است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته یک هزار و ۱۸۳ تن شکر از آبادان و ۲۸۳ تن شکر نیز از کرمان در رفسنجان برای مصارف صنوف، صنعت و خانگی توزیع شد اظهار داشت: در حال حاضر هر یک کیلوگرم شکر در بازار با قیمت هفت هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.

وی گفت: در بحران کرونا ۵۰ تن شکر به دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برای تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده واگذار شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رفسنجان بیان کرد: ۵۰ تن برنج نیز در اختیار عوامل اجرایی طرح مهمانی بزرگ رفسنجانی ها برای توزیع در بسته های معیشتی بین خانوارهای آسیب دیده از کرونا قرار داده شد و ۶۰ تن دیگر هم قرار است به این طرح کمک شود.

رئیس جهاد کشاورزی رفسنجان نیز از فروش زیرزمینی سموم کشاورزی به قیمت گزاف و کاذب در این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه دولت ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی را از واردات سموم کشاورزی برداشته با بازرسی از فروشگاه های عرضه سموم، سمی در فروشگاه ها پیدا نشد.

عباس حاج عبدالهی بیان کرد: در حالی که سموم به صورت زیرزمینی و با قیمت گزاف و کاذب به فروش می رسد به طوری که قیمت سموم کشاورزی طی ماه گذشته ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: علاوه بر افزایش قیمت سموم کشاورزی در رفسنجان، قیمت نهاده های کشاورزی و علوفه هم افزایش یافته و دامداران به ویژه گاوداران را با مشکلاتی مواجه کرده است.

حاج عبدالهی ادامه داد: این افزایش قیمت به دلیل برداشتن ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی از نهاده های کشاورزی وارداتی است ضمن اینکه بحران کرونا هم باعث کاهش خرید و مصرف شیر شده است.

فروشگاه مجازی محصولات و کالاهای اساسی در کرمان راه اندازی می شود

مدیرکل شرکت تعاونی های استان کرمان نیز با اشاره به اینکه خرید متمرکز کالاها در استان را در دستور کار قرار دادیم، گفت: با راه اندازی فروشگاه مجازی محصولات و کالاهای اساسی طی آینده نزدیک، کالا در منزل به متقاضیان تحویل داده می شود.

رضا محمدحسینی بیان کرد: در شهرستان رفسنجان آمادگی کامل خود را در این رابطه اعلام می کنیم و با توجه به وجود شرکت تعاونی ها در شهر و روستاهای این شهرستان که ظرفیت و پتانسیل خوبی هستند می توان نیازهای مردم را بدون واسطه به دست آن ها برسانیم.

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که در بازار وجود دارد و نیز بحران کرونا، بحث خرید متمرکز کالاها را در استان در دستور کار قرار دادیم و در شهرستان هایی که متقاضی زیاد بود فروش کالاها را به صورت مجازی آغاز کردیم.

محمدحسینی ادامه داد: نخستین شهرستان در این رابطه سیرجان بود که فضای مجازی را راه اندازی کردیم و با پیک، کالا را در منزل به متقاضیان تحویل می دهیم و دومین فروشگاه مجازی هم قرار است هفته آینده در کرمان راه اندازی شود.

وی گفت: سومین فروشگاه هم با توجه به جمعیت بالا و داشتن زیرساخت در رفسنجان راه اندازی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =