دادرس خمیر: برگزارکنندگان مراسم تجمعی تحت پیگرد قرار می‌گیرند

بندرعباس- ایرنا- دادرس دادگستری بندرخمیر گفت: بدلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در این شهرستان برپایی مراسم عروسی وهرگونه تجمع، تهدیدی علیه سلامت جامعه است و با هنجارشکنان و برگزارکنندگان چنین مراسم‌هایی از سوی دستگاه قضایی تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

مصطفی بهره ور روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: افراد در صورت مشاهده هرگونه تجمع به ضابطان قضایی یا دبیرخانه ستاد کرونا این شهرستان اطلاع دهند.
وی ادامه داد: در هفته های اخیر برگزاری مراسم‌های عروسی باعث تجمع در برخی نقاط شهرستان خمیر شده بود، لذا از دهیاران و شوراهای شهر و روستا درخواست شد که در این زمینه نظارت لازم را داشته باشند  و به بانیان و صاحبان عروسی تذکرهای لازم را ارائه بدهند.
این مقام قضایی در خمیر عنوان کرد: با توجه به افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان برای کنترل این ویروس لازم است این مراسم‌ها در این منطقه برگزار نشود.
 بهره ور ادامه داد: به نسبت جمعیت شهرستان خمیر میزان آلودگی بسیار بالایی در حوزه کرونا دارد لذا مردم شهرستان هرگونه فاصله‌گذاری و نکات بهداشتی را مانند روزهای اول شیوع این بیماری در کشور رعایت کنند.
دادرس دادگستری خمیر گفت: تمامی اقدام‌های پیشگیرانه اعم از ضدعفونی اماکن، تجهیزات، کنترل و مراقبت جدی در مبادی ورودی در حفظ سلامت کارکنان و مراجعه کنندگان معمول شده و از کارکنان نیز خواسته شده در محل کار از ماسک استفاده کنند.
ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.
کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.
این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.
طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در چند وقت اخیر کم توجهی به الزام های بهداشتی و جدی نگرفتن هشدارها از سوی مردم، شیب ابتلا به ویروس کرونا را در استان بسیار تند کرده و موجی از نگرانی را در میان مسوولان، مردم و دوستداران سلامت ایجاد کرده است.
شهرستان خمیر با بیش از ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری غرب هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =