۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۸:۱۶
کد خبرنگار: 1279
کد خبر: 83807995
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

معاون استاندار خوزستان: طرح آبرسانی به رغیوه هفتکل با جدیت دردست پیگیری است

اهواز- ایرنا- معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: رفع مشکلات آب شرب بخش رغیوه از توابع شهرستان هفتکل از جمله اولویت‌های آبرسانی استان محسوب می‌شود که با جدیت در دست پیگیری است.

به گزارش ایرنا فاضل عبیات شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای بخش رغیوه با حضور در جمع اهالی ساکن در این منطقه با تاکید بر آبرسانی پایدار و حل مشکل بی‌آبی این روستاها به تشریح فرآِیند تامین آب شرب مناطق روستایی استان پرداخت و اظهارداشت: آب آشامیدنی ۶۲ روستا از شهرستان‌های شوشتر، باوی، هفتکل و رامهرمز از تاسیسات تصفیه خانه سید حسن تامین می‌شود که به‌دلیل برخی نواقص در این تاسیسات، تامین آب این روستاها با مشکلاتی همراه بود.

وی تصریح‌کرد: عمده‌ترین مشکل ما در شهرستان هفتکل در بخش رغیوه است که با افزایش ظرفیت و تقویت فشار آب، شرایط به سمت پایداری پیش می‌رود و تا چند روز آینده مردم این مناطق به آب با کیفیت و پایدار، دسترسی بیشتری پیدا می‌کنند.

معاون عمرانی استاندار خوزستان با بیان اینکه ناپایداری شبکه برق در این منطقه باعث قطعی جریان برق تصفیه خانه سید حسن می‌شد، گفت: همین امر بر آبرسانی مسیر تاثیر نامطلوب می‌گذاشت اما در حال حاضر با همکاری اداره برق منطقه، مشکل تصفیه خانه رفع شده و الکتروپمپ‌های جدید در حال نصب و راه‌اندازی هستند.

 وی همچنین به رفع شکستگی خط لوله مسیر آبرسانی روستاهای رغیوه اشاره کرد و افزود: در حال بازسازی این شکستگی هستیم و با برطرف شدن این مشکل، از هفته آینده هیچ گونه بحرانی در این زمینه نخواهیم داشت.

معاون عمرانی استانداری خوزستان یادآور شد: روستاهای رغیوه، شجیرات، ام الصافیه یک وسه، بنه عجم، حسن شاهی، نمره ۱۲، نفت سفید، عبادات یک و۲، دره بید، کاروانسرا، علوانیه، شحیطات، ابو علیمه، کندک یک،۲ و سه و همچنین بهمن‌آباد با جمعیتی بالغ بر چهار هزار و ۸۰۰ نفر، طی روزهای اخیر مشکل آب شرب داشتند.

عبیات خاطرنشان‌کرد: نقص‌هایی در مسیر آبرسانی به روستاهای امام صفی و نمره هم وجود دارد و تا زمانی که این مشکل رفع شود، آب مردم این ۲ روستا با تانکر تامین خواهد شد.

در حاشیه بازدید معاون عمرانی استانداری خوزستان از وضعیت آبرسانی به روستاهای درآبید،بن عجم، ام الزیاره، روستای تاریخی نفت سفید از توابع بخش رغیوه، مردم این روستاها خواستار تسریع در رسیدگی به وضعیت آب شرب و راه‌های روستایی شدند.

همچنین در راستای تامین و پایداری شبکه آب شرب مناطق روستایی استان عملیات اجرایی تامین آب شرب روستاهای مسیر دغاغله در بخش مرکزی اهواز آغاز شد.

با تکمیل این طرح طی مدت یک ماه و نیم آینده، بیش از ۱۰ هزار نفر از ساکنان روستاهای اطراف اهواز به آب شرب سالم دسترسی پیدا می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha