مراکز و تاسیسات گردشگری آسیب‌دیده از کرونا در چابهار تسهیلات دریافت می‌کنند

زاهدان- ایرنا- رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار گفت: مراکز و تاسیسات گردشگری این منطقه که در بحران کرونا دچار آسیب شدند، تسهیلات بانکی دریافت خواهند کرد.

عبدالحمید بلوچ‌زاده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تسهیلات برای جبران بخشی از خسارت های وارده ناشی از تعطیلی تاسیسات گردشگری در دوره شیوع ویروس کرونا پرداخت می شود.

وی افزود: از اوایل اسفند به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان هدف گردشگری چابهار و قطع زنجیره انتقال این ویروس، تاسیسات گردشگری تعطیل شد و در این زمینه مدیران این موسسه ها در فصل سفر همکاری خوبی داشتند که جای قدردانی دارد.

رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار خاطرنشان کرد: مدیران تاسیسات گردشگری می توانند برای راهنمایی بیشتر و دریافت تسهیلات به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار در میدان ۲۲ بهمن مراجعه کنند.

بلوچ زاده اظهار داشت: مرمت، بازسازی و حفظ بناهای تاریخی از مهمترین اقدامات برای حفظ آثار تاریخی جنوبی‌ترین مناطق سیستان و بلوچستان است. 

وی افزود: در همین راستا مرمت حسینیه آل‌رسول(ص) و آرامگاه سید غلامرسول در چابهار مورد مرمت اضطراری قرار می‌گیرند.

رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه حسینیه آل رسول در بین مردم این شهر، مقرر شد از محل ردیف بودجه اضطراری چابهار نسبت به مرمت و بازسازی آن و روشنایی محوطه آرامگاه سید غلامرسول اقدام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =