استاندار: ۶۰ درصد اقتصاد قم خدماتی است

قم – ایرنا – استاندار قم با بیان اینکه نزدیک به ۶۰ درصد بخش اقتصاد استان قم تابع بخش خدمات است، گفت: بخش گردشگری استان که بیشترین درآمد را در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت کسب می کردند با شیوع کرونا آسیب فراوانی دید.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، با اشاره به آسیب بخش خدمات استان قم از بحران کرونا بر ضرورت حمایت ویژه ستاد ملی کرونا از فعالان اقتصادی استان قم تاکید کرد.

وی  واقع شدن قم در مسیر مواصلاتی ۱۷ استان کشور و مجاورت استان با پایتخت را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این ویژگی ها فرصت مناسبی برای توسعه ی صنعتی استان را فراهم نموده است.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت شهرک های صنعتی نهایت حمایت را در طی ۲ سال اخیر از شرکت شهرک های صنعتی قم صورت گرفته است، افزود: با وجود محدودیت بودجه اولویت هایی برای تامین زیرساخت ها در نظرگرفته شده است.

استاندار قم، با اشاره به جلسه صورت گرفته میان مسئولان استان با معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، ادامه داد: در این جلسه درخواست های استان قم ارائه و اکثر درخواست ها مورد موافقت قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اهمیت پیگیری مصوبات جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی توسط تمام مسئولان قم، اظهار داشت:عدم پیگیری مصوبات این ستاد از سوی مدیران استان پذیرفته نیست.

سرمست با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای ثبت برند سوهان در قم افزود: سوهان محصول قم بوده و بایستی به عنوان برند قم به طور ویژه مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار قم همچنین با اشاره به سیاست مدیریت استان برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی گفت: در راستای سرمایه گذاری اتباع خارجی از فرصت های موجود استفاده می کنیم تا بتوانیم بخش خصوصی را تقویت کرده و نهایتا اقتصاد استان را بهبود ببخشیم.

استاندار قم در ادامه با اشاره به عملکرد استان در مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: استان قم مشارکت خوبی در ارائه پیشنهادات به ستاد از ۲۲ پیشنهاد مطرح شده برای حمایت از رسته های آسیب دیده از کرونا، سهم استان قم چشمگیر و قابل توجه است.

سرمست همچنین در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب (ره) اظهار کرد:حرکت امام خمینی (ره) از قم آغاز شده و این شهر خاستگاه انقلاب و منشاء نهضت اسلامی بوده است.

استاندار قم با بیان اینکه در رژیم گذشته قم با غفلت مواجه بوده است افزود: قم به لحاظ تاریخی دچار عقب افتادگی بوده و بایستی برای جبران آن تلاش شود.

در این جلسه که با حضور دکتر باقری معاون دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد، پیشنهادات استان قم در راستای توسعه ی صنایع و حمایت از واحدهای اقتصادی آسیب دیده از بیماری کرونا مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =