توده هشت کیلوگرمی از شکم یک بیمار در گچساران خارج شد

گچساران-ایرنا- رئیس بیمارستان بی بی حکیمه شهر دوگنبدان گفت: دریک عمل جراحی موفق در این بیمارستان توده هشت کیلوگرمی از شکم بانوی ۶۵ساله خارج شده است.

دکتر پردیس بخشایی دوشنبه شب در گفت و گو باخبرنگار ایرنا افزود: این بیمار با علائمی مانند درد و فشار در ناحیه شکم به پزشک مراجعه کرد که پس از انجام سونو گرافی توده ای با منشا احتمالی تخمدان در شکم او تشخیص داده شد.
وی تصریح کرد: برای اطمینان و تکمیل آزمایش های پزشکی از بیمار ام آرآی نیز گرفته شد.
رئیس بیمارستان بی بی حکیمه شهر دوگنبدان عنوان کرد: با توجه به این که تومورمارکرهای بدخیمی این بیمار منفی بود بیمار بلافاصله برای جراحی در اتاق عمل پذیرش شد.
بخشایی بیان کرد: در حین عمل مشخص شد که توده تا زیر دیافراگم رسیده بود و به چربی های شکم چسبندگی داشت که چسبندگی ها آزاد و با تخلیه حدود یک سوم از مایع درون کیست تیم جراحی موفق به خارج کردن توده از بدن بیمار شد.
وی تاکید کرد: این عمل جراحی توسط دکتر صدیقه حسینی متخصص و جراح زنان و زایمان و تیم اتاق عمل بیمارستان بی بی حکیمه(س) در شهر دوگنبدان انجام گرفت.
دکتر صدیقه حسینی متخصص جراحی زنان و زایمان بیمارستان بی بی حکیمه گچساران نیز  گفت: این عمل جراحی حدود ۲ ساعت به طول انجامید.

وی افزود: در جراحی مذکور کیستی با حدود هشت کیلوگرم وزن و نزدیک به۴۰ سانتی متر قطر از شکم بیمار خارج شد.
حسینی ابراز داشت: بیمار در حال حاضر در بیمارستان بی بی حکیمه گچساران بستری و حال عمومی او خوب است و به زودی مرخص می‌شود.

بیمارستان بی بی حکیمه (س)گچساران مجهز به مرکز ناباروری از اواخر سال ۱۳۹۷ به همت متخصصان بومی شهرستان در حوزه درمان ناباروری آغاز به کار کرده و زیرساخت‌ها و خدمات این مرکز بر اساس استانداردهای جهانی و کشوری برای زوج‌های نابارور انجام می‌شود.

آی یو ای، آی وی اف، رحم اجاره ای، اهدای تخمک، لاپاراسکوپی و میکرواینجکشن از جمله عمل های جراحی ناباروری است که در بیمارستان بی بی حکیمه گچساران انجام می شود.
این مرکز با دارا بودن آزمایشگاه آندرولوژی، آزمایشگاه جنین شناسی، سونوگرافی فوق تخصصی، بیوفیریزینگ، اتاق عمل و واحد مراقبت های پس از عمل جراحی، تنها مرکز دولتی IVF در استان کهگیلویه و بویراحمد برای ارایه خدمات به زوجین نابارور با تعرفه های درمانی دولتی است.
بیمارستان مادر و کودک شهر دوگنبدان به نام حضرت بی بی حکیمه (س)نخستین مرکز فوق تخصصی خدمات ناباروری کهگیلویه و بویراحمد است.
این مرکز با زیربنای ۳۰۰ مترمربع در طبقه اول مرکز آموزشی و درمانی بیمارستان بی بی حکیمه (س) دوگنبدان ایجاد شده و ارائه دهنده خدمات کامل ناباروری به زوج های کهگیلویه و دیگر استان های همجوار است.
شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =