شرایط کرونا در روستای زنگیان سراوان بحرانی شد

زاهدان-ایرنا-رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ابتلای تعدادی از اهالی روستای زنگیان سراوان به بیماری کووید ۱۹ این منطقه را دروضعیت بحرانی قرار داده است.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با مسافرت تعدادی از اهالی روستای زنگیان سراوان به چابهار و ترددهای غیرضروری تعداد قابل توجهی از اهالی این روستا به کرونا مبتلا شده و قطعا این آمار در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: تیم های بهداشتی ودرمانی و اورژانس ۱۱۵ در منطقه زنگیان حضور یافته اند و تمامی ترددها به حالت کنترل در آمده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:  همچنین از فردا با هماهنگی شبکه بهداشت ودرمان سراوان، فرمانداری و نیروهای نظامی و انتظامی، تدابیر شدیدتری برای کنترل رفت و آمدها در سطح این روستا  اتخاذ خواهد شد.

پیش از این، حضور مردم یک روستا در شهرستان خاش در مراسم فوت یکی از اهالی سبب شیوع بیماری کرونا و ایجاد وضعیت قرمز در این روستا شده بود که برای جلوگیری از گسترش آن تدابیر لازم از سوی مسوولان بهداشت و درمان، فرمانداری و سایر دستگاههای دست اندرکار  اتخاذ و این بیماری کنترل شد.

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شهرستانهای زاهدان، خاش، میرجاوه، تفتان، سراوان و  سیب سوران  را زیرپوشش خدمات بهداشتی درمانی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =