امام جمعه قزوین: حریت و آزادگی لازمه کار در حوزه مطبوعات و قلم است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین حریت و آزادگی را لازمه کار در حوزه مطبوعات و قلم دانست و گفت : کار رسانه‌ای حقیقتاً جزو شغل‌های سخت و زیان آور محسوب می‌شود.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در دیدار انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان قزوین افزود : کار در مطبوعات، رسانه و حوزه قلم با دشواری‌های بسیاری همراه است و حقیقتاً جزو کارهای سخت و زیان آور محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: حمایت از خبرنگارانی که از آرمان‌های امام خمینی(ره) ، انقلاب و حق دفاع می‌کنند، حریت و آزادگی دارند، وطن، انسانیت و قرآن را محور کار خود قرار می‌دهند، وظیفه خود می‌دانیم و تلاش می‌کنیم تا با اتخاذ راهکارهایی مشکلات این عزیزان برطرف شود.

امام جمعه قزوین حریت و آزادگی را لازمه کار در حوزه رسانه و مطبوعات دانست و تأکید کرد: واژه «تحریریه» که در رسانه‌ها هیئتی از آن تشکیل می‌شود، از حریت و آزادگی آمده است و این مهم نشان می‌دهد تحریریه باید با آزادگی کامل و بدون وابستگی اخبار را منتشر کند تا اثرگذار شده و حق مطلب ادا شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت : حمایت از حق، معروف، مظلوم، آزادگی و مبارزه با منکرها از رسالت‌های خبرنگاری و رسانه‌ای فعالان این عرصه محسوب می‌شود و اگر این مطالب از قلم ما جاری شود، حریت و آزادگی را در کارمان رعایت کرده‌ایم. 

وی با تأکید بر اینکه اهل قلم باید حر بماند، گفت: نسیم شمال ها، سید جمال‌ها و جلال آل احمدها در عصر و زمانه خود حریت داشتند در حالی که اگر در مسیر سیاست‌های منحرف رژیم‌های مستبد شاهنشاهی حرکت می‌کردند، شاید از نظر جایگاه و ثروت مورد حمایت قرار می‌گرفتند.

آیت‌الله عابدینی بر توانمندسازی در عرصه رسانه نیز تأکید کرد و افزود: ‌باید علاوه بر آنکه مسائل دیگر را پیگیری می‌کنیم، در حوزه توانمندسازی نیز متمرکز شد و با هم فکری و هم‌افزایی به این مهم دست یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =