مدیر حوزه علمیه دیر: امام راحل بر مردم ایران حق حیات واقعی و انسانی دارد

بوشهر - ایرنا - مدیر حوزه علمیه پسران حضرت مهدی موعود شهرستان دیر استان بوشهر گفت: امام راحل بر مردم ایران حق حیات واقعی و انسانی دارد و باید قدردان ایشان باشیم.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی دوشنبه شب در جلسه ستاد هماهنگی مراسم سالگرد ارتحال امام شهرستان دیر افزود: این حیات در پرتو دین و آشنایی مردم با حق تجلی پیدا می‌کند.

وی گفت: امام ما را با اسلام واقعی و حقیقت دین و قرآن آشنا کرد و این آشنایی در پرتو حقیقت اسلام و مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی استکبار جهانی بود.

امام جمعه موقت دیر اضافه کرد: اسلام پیش از امام، اسلام منزوی مخصوص اعمال فردی و گوشه مساجد و منابر بود و هیچ گونه مبارزه با دشمن نبود و دشمنان با این نوع اسلام کاری نداشتند بلکه حمایت هم می‌کردند.

وی گفت: باید فرصت انقلاب امام راحل را پاس و غنیمت بشماریم و برای تداوم و معرفی آن به نسل امروز و فردا تلاش کنیم.

دبیر ستاد هماهنگی سالگرد ارتحال امام دیر گفت:  برنامه های مساجد شب ارتحال امام و روز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روز ۱۴ خرداد با رعایت مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

مصطفی فخرایی افزود: برنامه سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ساعت برگزاری مراسم در مصلای جمعه شهر دیر بصورت پخش مستقیم برگزار می‌شود.

وی گفت: تولید محتوا در فضای مجازی درزمینه آثار امام و وصیت نامه ایشان از دیگر برنامه‌های این ستاد خواهد بود.

مسئول کانون های مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  مسجدها با توجه به جمعیت خود برنامه‌های سالگرد را بصورت خودجوش برگزار می‌کنند.

غلامرضا شعرانی افزود:  حضرت امام احیاگر مساجد بوده و کانون‌های مساجد برای زنده نگه داشتن  یاد و خاطره حضرت امام باید برنامه محور باشند.

وی گفت: پیام امام برای نسل جوان و نوجوان امروزی حرکت در مسیر انقلاب  و وفاداری به آرمان امام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =