اندیشه، کلام و رفتار امام خمینی (ره) مملو از آموزه و درس است

قزوین - ایرنا - نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: اندیشه، کلام و رفتار و سیره امام خمینی (ره) برای ما مملو از آموزه و درس است.

آیت الله علی اسلامی عصر دوشنبه در دیدار با اعضای بسیج رسانه استان قزوین که به مناسبت گرامیداشت ۱۴ خرداد سالروز رحلت امام خمینی (ره) و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد در تاکستان برگزار شد،افزود: امام راحل یک شخصیت مبارز دینی بودکه با سلاح ایمان مقابل زور و طاغوت و استکبار ایستاد و نهضت اسلامی را احیا کرد.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به تشریح ویژگی های شخصیتی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: اندیشه، کلام و سیره امام خمینی (ره) برای ما پر از درس و عبرت و آموزه است.

آیت الله اسلامی گفت: امام خمینی (ره) و سیره ایشان به عنوان یک فرد متشرع، شجاع و مبارز را باید از افتخارات مکتب شیعه دانست

وی ادامه داد: خط فکری امام راحل برگرفته از خط فکری پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار به ویژه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود که در برابر ظالمان و زورگویان شعار هیهات من الذله را سر دادند.

آیت الله اسلامی با بیان اینکه امام راحل از تزکیه نفس خاصی برخوردار بودند،افزود: شجاعت و شهامت در کلام و رفتار امام خمینی (ره) مقابل ظالمان و زورگویان مثال زدنی است به گونه ای هیچ گاه ترسی از بیان دیدگاه های خود علیه رژیم طاغوت و مستکبران به دل راه نمی دادند.

امام جمعه تاکستان در بخش دیگری از صحبت های خود ساده زیستی امام خمینی (ره) را مثال زدنی خواند و گفت: ایشان به موضوع بیت المال بسیار حساس بوده و در خصوص آن سختگیرانه عمل می کردند.

آیت الله اسلامی با بیان اینکه امام خمینی (ره) هیچ گاه اهل تجمل و امورات دنیایی نبود، اظهار داشت: برای نمونه ایشان در دوره هجرت خود در نجف با وجود گرمای شدید این شهر در تابستان و با وجود وجوهات زیادی که برای ایشان ارسال می شد حاضر نبودند برای خود حتی یک کولر تهیه کنند.

وی با بیان اینکه برای پیروی از خط امام و رهبری نباید اجازه دهیم صاحبان ثروت و سرمایه پست ها و مناصب را تصاحب کنند،افزود: در همین استان قزوین شاهد نشست و برخاست صاحبان سرمایه برای گرفتن مناصب حساس هستیم که برخی از آنها در ظاهر و لباس چهره های انقلابی و مکتبی و اصولگرایی پیگیر این کار هستند.

آیت الله اسلامی در ادامه به زعامت و رهبری آیت الله خامنه ای پس از رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری انصافا جانشین شایسته ای برای امام راحل بوده اند و هدایت گر خبوی برای کشتی انقلاب محسوب می شوند.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: مقام معظم رهبری در بیش از ۳۰ سال رهبریشان انقلاب و میهن اسلامی را به شکل شایسته ای هدایت و مدیریت کرده اند و با رهبری داهیانه و مدبرانه ایشان همه توطئه های دشمنان خارجی و ایادی آنها در منطقه و فریب خوردگان در داخل خنثی و بی اثر شده است.

آیت الله اسلامی همچنین با اشاره به سالروز قیام ۱۵ خونین خرداد،گفت: این حادثه نباید هیچ گاه مورد فراموشی قرار بگیرد، همان گونه امام خمینی (ره) نیز تاکید کردند که این روز عزای عمومی برای همیشه است.

وی با بیان اینکه در این روز افراد متشرع و انقلابی زیادی مظلومانه به شهادت رسیدند،افزود: جنایات رژیم طاغوت در خصوص این قیام بسیار فراوان بود که از جمله آن می توان به انداختن پیکر مبارزان در باتلاق دریاچه شور قم اشاره کرد.

امام جمعه تاکستان خاطرنشان کرد: قیام ۱۵ خرداد را باید سرمنشاء و آغازگر نهضتی دانست که در ادامه موجب پیروزی انقلاب اسلامی و فروپاشی رژیم طاغوت شد و شهدای این واقعه از نخستین افرادی بودند که به ندای امام خمینی (ره) برای برچیدن بساط ظلم و ستم و طاغوت لبیک گفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =