امام جمعه شیراز: ۱۵خرداد نه موضوعی سیاسی، بلکه ادای بدهکاری به نسل انقلابی است

شیراز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: برگزاری آیین ۱۵خرداد، موضوعی سیاسی نیست، بلکه بدهکاری به نسل‌های متدین و انقلابی قبل است که باید پرداخت شود.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، دوشنبه در نشست دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در شیراز، چهاردهم و پانزدهم خردادماه را بهانه‌ای برای به نمایش گذاشتن صحنه‌هایی از جلوه فرهنگ، تمدن و فرهیختگی شیراز دانست و اظهار داشت: شیراز از جمله شهرهایی است که در پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ قیام کرد، همچنین در آن زمان در سه شهر فارس حکومت نظامی اعلام شد، اتفاقی که در هیچ جای کشور نیفتاد.

وی افزود: در بزنگاه‌های انقلابی باید به گونه‌ای رفتار کنیم که دشمن نتواند صحنه‌ای ضد انقلابی بیافریند. بسیج، سپاه و مراکز فعالیت‌های فرهنگی نیز برای پاسداشت این مناسبت‌ها باید در پی این باشند که مراسم مطلوبی را ترتیب دهند.

نماینده ولی‌‍فقیه در استان فارس با اشاره به خطر شیوع ویروس کرونا در جمعیت‌های انبوه بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید و بیان کرد: باید با رعایت نظم و برنامه‌ریزی مناسب این مساله را سامان داد.

آیت‌الله دژکام گفت: برگزاری برنامه‌ها در فضای مجازی نیز باید جلوه خوبی داشته باشد، چراکه فضای مجازی تکمیل کننده حرکت‌های فرهنگی است.

کاری نکنیم جوانان از سبک زندگی اسلامی زده شوند

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با بیان اینکه رویکرد امام و رهبری به عدالت اجتماعی باید در فضای مجازی ترویج شود، گفت: نباید در مسائل مختلف سختگیرانه عمل کنیم تا جوانان از گرایش به سبک زندگی اسلامی زده نشوند، بنابراین توجه به فضای همدلی و اخوت نیز مهم است.

امام جمعه شیراز همچنین ابراز امیدواری کرد که نتیجه محدودیت‌هایی که به سبب بیماری کرونا به وجود آمده، موجب خوشنودی دشمنان نشود.

آیت‌الله دژکام ادامه داد: باید با تدابیر اندیشیده ‌شده، راهکارهایی ارئه داد که ضمن رعایت چهارچوب‌های بهداشتی دستورات ستاد مبارزه با کرونا، وظیفه‌ای که بر عهده داریم را به نحو مطلوبی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه شیراز مرکز یک فرهنگ است، بیان داشت: فرهنگ و تمدن زمانی بروز می‌یابد که بحران‌های جدید را با حفظ چارچوب‌ها حل کنیم و اگر اینگونه فکر کنیم که با وجود کرونا نباید کارهای فرهنگی انجام داد، تسلیم دشمن شده‌ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =