۱۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۱
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83807776
۰ نفر

برچسب‌ها

طوفان آماندا، السالوادور و گواتمالا را درنوردید

تهران – ایرنا – طوفان گرمسیری «آماندا» با درنوردیدن السالوادور و گواتمالا در میان امواج خروشان سیلاب و قطعی برق، منجر به جان باختن ۱۰ نفر شد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری فرانسه از سان سالوادور، «نایب بوکله» رییس جمهوری السالوداور ۱۵ روز در این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد تا با آثار ویرانگر طوفان مقابله شود.

«کارولینا رسینوس» یک مقام ارشد کابینه السالوادور اعلام کرد که آمار تلفات طوفان به ثبت رسیده و یک نفر نیز ناپدید شده است.

در شهر سان سالوادور (پایتخت)، ۵۰ منزل مسکونی بر اثر وزش بادهای قدرتمند و باران خسارت دیده و ۲۳ خودرو نیز طعمه نشست زمین شده است.

«ارنستو مویشوندت» شهردار این شهر با اشاره به شیوع کرونا قبل از بارندگی و سیلاب در این شهر گفت: ما وضعیتی بی سابقه را تجربه می‌کنیم. یک وضعیت اضطراری سطح بالا که روی یک وضعیت حاد دیگر قرار دارد.

در برخی مناطق سیل زده، نظامیان در کنار نیروهای امدادی به مردم امداد رسانی می‌کنند.

«ایسیدرو گومز» یکی از ساکنان منطقه جنوب شرقی شهر سان سالوادور که خسارات بسیاری دیده است، پس از طغیان رودخانه و تخریب منزلش گفت: همه چیز را از دست دادیم و جایی برای زندگی نداریم.

وزارت محیط زیست السالوادور در مورد رانش سنگ و آوارهایی که می‌تواند به منازل و ساختمان‌ها خسارت وارد کرده و قربانی بگیرد، هشدار داده است.

تقریبا ۹۰ درصد از جمعیت ۶.۶ میلیونی السالوادور در مقابل سیلاب و رانش زمین، آسیب پذیر هستند.

در گواتمالا نیز مقامات اعلام کردند که معابر به دلیل رانش زمین و وقوع سیلاب، مسدود شده‌اند.

در حالی که از شدت طوفان آماندا کاسته شده، مقامات گواتمالا در مورد ادامه بارندگی‌های شدید و طغیان روخانه‌ها و رانش احتمالی زمین هشدار داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =