مردم قم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند

قم – ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: قم در شرایط عادی نیست و مردم این استان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمدرضا قدیر در چهلمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار داشت: مردم هرگز نباید تصور کنند که وضعیت عادی شده است، رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و دیگر مسائل باید همچنان به ویژه در اماکن شلوغ رعایت شود تا بتوانیم در خصوص این بیماری کنترل بیشتری داشته باشیم.

وی بیان داشت: در کشور و همچنین در قم توانستیم اقتصاد را به تدریج همراه با سلامت راه اندازی کنیم تا چرخ اقتصاد همراه با چرخ سلامت حرکت کند و این شیوه مورد الگوی برخی کشورهای دیگر نیز قرار گرفته است.

رییس علوم پزشکی قم در مورد دست فروشان جلسه های متعددی داشتیم و قرار شد که چهار بازار در چهار منطقه قم با رعایت کامل پروتکل ها و فاصله گذاری ها راه اندازی شود و تنها اجناس مجاز ارائه و فروخته شود.

قدیر پخش نذورات را در اماکن متبرکه ممنوع دانست و بیان کرد: باید کتاب های دعا و مهرها جمع آوری شود و تا جایی که امکان دارد فرش ها را نیز به صورت روزانه تعویض نموده و یا شست و شو دهیم.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =