۱۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۳
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 83807704
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خاطرات مادران شهدا در استان اردبیل گردآوری می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل از انجام مصاحبه و گردآوری خاطرات مادران شهدا در این استان و انتشار آن خبر داد.

علی واحد سه‌شنبه در جلسه شورای راهبردی بانوان استان اردبیل با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت افزود: از سه هزار و ۴۰۰ مادر شهید در استان یک‌هزار و ۴۰ مادر در قید حیات هستند و تلاش می‌شود خاطرات آنان گردآوری و در قالب کتاب به نسل‌های بعدی انتقال یابد.

وی معرفی فرهنگ و ارزش‌های ناب دفاع مقدس به نسل جوان را از جمله اهداف گردآوری خاطرات مادران شهدا عنوان کرد.

واحد اضافه‌کرد: مادران، همسران و فرزندان شهدا مشقات بسیاری در راستای اهداف و ارزش‌های انقلاب متحمل شده‌اند و وظیفه ما تکریم و الگوبرداری از آنها است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل هم گفت: انتقال عملی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال داشته و در این راستا بانوان نقش مهمی بر عهده دارند.

فریبا محمدلو  اضافه‌کرد: بانوان در این خصوص نقش پررنگ‌تری دارند و با تربیت مناسب فرزندان و مدیریت خانواده می‌توانند در نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت موثر باشند.

وی با تاکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سال‌جاری توسط حوزه‌های بانوان،  این اقدامات را گامی برای معرفی فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان دانست.

به گفته وی ، دیدار و مرور زندگی خانواده‌های شهدا ، جانبازان و رزمندگان از جمله برنامه‌هایی است که می‌تواند در پرورش روحیه ایثار در بین نسل جوان موثر باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha