سخنگوی فدراسیون فوتبال: ایرادهای فیفا به اساسنامه، به اندازه انگشتان ۲ دست هم نیست

تهران- ایرنا- سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: میزان ایرادهایی که فیفا به کلیت اساسنامه گرفته، به تعداد انگشتان ۲ دست هم نمی‌رسد.

امیر مهدی علوی بعد از برگزاری نشست هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال در سازمان لیگ فوتبال ایران اظهار داشت: نشست‌های هیات رییسه فدراسیون فوتبال در مکان‌های مختلف برگزار می‌شود. پیش از این، نشست هیات رییسه در مرکز ملی فوتبال و فدراسیون برگزار شده بود و امروز(دوشنبه) اعضای هیات رییسه فدراسیون به سازمان لیگ فوتبال آمدند. در جلسه امروز پیش‌نویس اساسنامه و همچنین مقررات مربوط به برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال با توجه به قوانین داخلی کشورمان مورد بحث قرار گرفت.

وی با اشاره به اعلام  زمان آغاز تمرینات و مسابقات فوتبال باشگاهی عنوان کرد: سازمان لیگ فوتبال ایران با توجه به پروتکل‌های منتشر شده بهداشتی از سوی فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا و ستاد ملی مبارزه با کرونا برنامه زمان آغاز تمرینات تیم‌ها و شروع مسابقات را مشخص کرده و دستورالعمل‌های مرتبط با این شیوه نامه‌های بهداشتی نیز اجرا خواهد شد. اشخاص حقیقی و حقوقی نیز با رعایت الزامات قانونی و از انجام مصاحبه‌های تنش‌زا  پرهیز کنند زیرا چنین صحبت‌هایی در چرخه ورزش کشور باعث خدشه وارد شدن به اعتبار و قدرت فوتبال کشورمان می‌شود که در این زمینه نیز به نحو مقتضی با این رفتارها از سوی نهادهای مربوطه برخورد خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد تهدید فدراسیون فوتبال از سوی فیفا و ۸۰ ایراد به پیش‌نویس اساسنامه گفت: میزان ایرادهایی که به کلیت اساسنامه گرفته شده به تعداد انگشتان ۲ دست هم نمی‌رسد. از سویی دیگر مدت زمان چهار ساله فعالیت هیات رییسه فدراسیون فوتبال ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ به پایان می‌رسید اما فدراسیون ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساز و کار برگزاری انتخابات را ایجاد کرد. هیات رییسه فدراسیون درباره موضوعات مرتبط با اساسنامه با رعایت قوانین داخلی کشورمان و مراجع بالا دستی فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا وظایف قانونی خود را انجام خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =