اهمیت ایجاد تشکل‌های کارگری در حل مشکلات حوزه کار

تهران - ایرنا - معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اهمیت ایجاد تشکل‌های کارگری در واحدهای صنعتی بزرگ برای رفع مشکلات حوزه کار و تولید تاکید کرد.

به گزارش روز دوشنبه وزارت کار «حاتم شاکرمی» در حاشیه بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر عدالت محوری در رعایت حقوق کارگران، اظهار داشت: اصلاح طرح طبقه‌بندی مشاغل و استفاده از یک نظام مزدی استاندارد عدالت محور باید یکی از اولویت‌های گروه صنعتی ایران خودرو و همه شرکت‌های وابسته آن باشد.

معاون روابط کار وزارت کار افزود: قبل از شیوع ویروس کرونا ما خود را با شرایط تحریم وفق داده و تلاش کردیم تا از حداکثر ظرفیت‌ها و منابع داخلی برای جبران کمبودها استفاده کنیم؛ این قضیه با استفاده از راهبرد اقتصاد مقاومتی در حال تحقق بود.

وی تاکید کرد: سالم سازی و استاندارد کردن شرایط محیط کار در جهت حذف صفت سخت و زیان آور از مشاغل باید در زمره اولویت‌های این واحد صنعتی و تمام شرکت‌های زیرمجموعه آن باشد.

شاکرمی با تاکید بر اهمیت ایجاد تشکل‌های کارگری در واحدهای صنعتی بزرگ، گفت: امیدواریم گروه صنعتی ایران خودرو با همکاری مدیرعامل این مجموعه به این مساله توجه کنند تا ایجاد این گونه تشکلها در همه شرکت‌های تابعه برای رفع مشکلات حوزه کار و تولید، عملیاتی شود.

معاون روابط کار وزارت کار درباره همچنین به حفظ سلامت شهروندان و نیروی کار نیز اشاره کرد و گفت: حمایت از نیروی انسانی و کارگران خطوط تولید در شرایط شیوع ویروس کرونا مساله ای ضروری است؛ در این باره گزارشی از اقدامات تقابلی برای کنترل شیوع کرونا در محیط های کارگری دریافت کردیم که به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی رضایت بخش و قابل تقدیر است.

در ادامه این جلسه «غلامرضا پناه» معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: یکی از اقدامات خوب واحد صنعتی ایران خودرو تشکیل کمیته نظام پیشنهادات است که بسیار ارزشمند و به عاملی برای پویایی و افزایش انگیزه کارگران این واحد صنعتی تبدیل شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کار اضافه کرد: آنچه که به تولید رونق واقعی می دهد جذب نخبگان و سرآمدان علمی در صنعت کشور است که جذب این افراد جوان باید در دستور کار شرکت‌های مختلف قرار گیرد.

براساس این گزارش مراسم بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو با حضور "حاتم شاکرمی" معاون روابط کار، "غلامرضا پناه" معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و "فرشاد مقیمی"  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و معاون های این مجموعه برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =