برای کاهش آسیب‌های کرونا نیازمند برنامه‌ریزی دقیق اقتصادی هستیم

شیراز-ایرنا- رییس کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی اتاق بازرگانی فارس گفت: باید برای دوران بعد از کرونا و کاهش آسیب‌های ناشی از این بیماری، برنامه‌ریزی دقیق اقتصادی داشته باشیم.

نادر طیبی، دوشنبه در نشست کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی اتاق بازرگانی استان فارس در شیراز افزود: بیماری کرونا از ۲ بُعد سلامت و معیشت بر جوامع مختلف تاثیر گذاشته که بخش اقتصاد به ویژه کسب و کارهای خُرد از مهمترین بخش‌های تاثیرپذیر از این بیماری است که به سبب آن افراد و یا واحدهای تولیدی دچار آسیب‌هایی شده‌اند.
وی ادامه داد: باید در کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی اتاق بازرگانی فارس، ضمن بررسی و تحلیل شرایط موجود، راهکارهایی برای کاهش آسیب‌های وارد شده به واحدهای صنعتی و تولیدی، کارگران و افراد بیکار ارائه دهیم.
او اضافه کرد: با توجه به اینکه زمان مشخصی برای از بین رفتن بیماری کرونا تعیین نشده است بنابراین امور جاری به ویژه مباحث اقتصادی باید با در نظر گرفتن شرایط حساس هر بخش انجام شود چرا که نمی‌توان کسب و کارها را تعطیل کرد.
طیبی بیان داشت: التهاب‌های به وجود آمده از شیوع بیماری کرونا در جهان، آسیب جدی به حوزه انرژی وارد کرده و نکته حائز اهمیت این است که باید برای فعالیت در حوزه انرژی در آینده رویکردهای جدید در نظر گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =