بخش کنسولی سفارت ایران در لندن به سامانه نوبت‌دهی آنلاین مجهز شد

لندن– ایرنا– سفیر ایران در انگلیس اعلام کرد: با هدف تقویت دولت الکترونیک و تکریم ارباب رجوع، سایت بخش کنسولی سفارت لندن، به سامانه نوبت دهی برخط (آنلاین) مجهز شده است.

«حمید بعیدی‌نژاد» روز دوشنبه با انتشار پیامی در توئیتر افزود: هموطنان ضمن کسب اطلاعات کنسولی از این سایت دو زبانه به آدرس iranconsulate.org.uk، می‌توانند در مواردی که نیاز به حضور متقاضی است، با آرامش، وقت قبلی بگیرند.

راه‌اندازی این سامانه بخشی از تلاش‌های سفارت کشورمان در لندن برای «ارتقاء کیفیت خدمت‌رسانی به هموطنان ایرانی در انگلستان» است.

بعیدی‌نژاد پیشتر گفته بود، هدف اصلی بخش کنسولی سفارت تضمین ارائه خدمات کنسولی به هموطنان، بدون نیاز به مراجعه حضوری ایرانیان به بخش کنسولی است.

سفیر ایران توضیح داد، گستردگی اقامت ایرانیان در شهرهای مختلف انگلستان که ساعت‌ها از لندن فاصله دارند، ایجاب می‌کند که مردم برای هر بار حضور به بخش کنسولی، ناچار به مسافرت از شهرهای دور و نزدیک به لندن شده و هزینه‌های مالی و دردسرهای زیادی را متحمل شوند.
بعیدی‌نژاد افزود، در اقدامات جدید، مردم بدون نیاز به مراجعه حضوری، امکان این را یافته‌اند که به طور کامل و منطبق با چارچوب و مقررات قانونی موجود، از طریق خدمات آنلاین و خدمات پست، از خدمات کنسولی سریع برخوردار شوند. ضمن آنکه مراجعه حضوری در مواقع ضروری که از جمله برای احراز هویت و تکمیل جنبه‌های حقوقی کار ضروری است، با تعیین وقت قبلی انجام می‌شود تا امکان برنامه‌ریزی بهتر با آرامش کافی برای هموطنان فراهم شود.

وی افزود: در این چارچوب نه تنها هزینه‌های مردم کاهش می‌یابد بلکه رویه‌های اداری نیز ساده‌تر و سریعتر می‌شود.
بعیدی‌نژاد یادآورشد: این نوع خدمت‌رسانی غیرحضوری سبب کم رونقی، تعطیلی و در نتیجه از بین رفتن منافع برخی شرکت‌ها و افراد سودجو شده که مدت‌هاست با منفعت‌جویی از مردم در سایه مراجعه حضوری آنان مبالغی چند برابر تعرفه‌های رسمی از مردم کسب درآمد می‌کردند.

وی اضافه کرد: این افراد در شرایط جدید با انتشار اخبار نادرست و جوسازی‌های ناسالم، قصد دارند این سفارت را به دلایل منافع شخصی خود، از ارتقاء روش‌های خدمت رسانی منصرف کنند.

راه‌اندازی سامانه جدید خدمات کنسولی سفارت در میانه بحران کرونا در انگلیس، به کاهش زنجیره انتقال این بیماری منجر می‌شود. 
انگلیس پس از آمریکا دارای بالاترین آمار مرگ‌ومیر مبتلایان به کرونا در جهان است. روزانه صدها نفر در انگلیس به این بیماری مبتلا شده و تاکنون بیشاز ۳۸ هزار و ۴۹۰ نفر بر اثر کرونا زندگی خود را از دست داده‌اند. 

انگلیس از امروز (دوشنبه ۱۲ خرداد) مرحله دوم برنامه دولت برای خروج از قرنطینه را به اجرا گذاشته است؛ آن هم در حالی که مشاوران علمی دولت با توجه به آمار بالای شیوع ویروس کرونا در این کشور نسبت به آنچه برنامه پرشتاب لندن برای تسهیل قرنطینه در این کشور نامیدند ابراز نگرانی کرده و هشدار داده‌اند که این روند به ایجاد موج دوم همه‌گیری کرونا منجر خواهد شد.

بر اساس برآوردهای انجام شده نزدیک به ۴۰۰ هزار پرونده متعلق به هم‌وطنان ایرانی نزد بخش کنسولی سفارت کشورمان در لندن ثبت شده است.
2023

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =