امام جمعه و استاندار همدان: تحریم وزیر کشور نشانه سردرگمی آمریکا است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان و استاندار همدان با انتشار بیانیه‌ای مشترک، تحریم وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا را محکوم و این حرکت را نشانه درماندگی و سردرگمی آمریکا دانستند.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی و سید سعید شاهرخی در این بیانیه که روز دوشنبه یک نسخه از آن به خبرگزاری ایرنا نمابر شد خطاب به وزیر کشور به عنوان نماینده عالی فرمانده معظم کل قوا در نیروی انتطامی کشور آورده اند: تحریم‌ وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی این کشور توسط آمریکا نشانه ناکارآمدی کامل تحریم‌های گذشته واشنگتن است.

این بیانیه می افزاید: بدون شک افزودن نام نهادها و مقامات ارشد کشوری، قضایی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران در لیست تحریم‌ها نشانه ناکارآمدی کامل تحریم‌های گذشته آمریکا است که آن‌ها را ناچار به گسترش نظام تحریمی خود به نهادهای غیر اقتصادی و غیرنظامی‌ کرده است و  برای همگان استیصال دولتمردان آمریکایی در تحریم‌های خود علیه ایران بیش از پیش مشهود است.

امام جمعه و استاندار همدان در ادامه این بیانیه آورده اند: اقدام اخیر آمریکا نیز در شمار نقض‌های فاحش قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد و تعهدات آن دولت ذیل حقوق بین‌الملل عام محسوب می‌شود و جامعه بین‌المللی ‌باید ایالات متحده را در مقابل این نقض‌های فاحش پاسخگو سازد.

این بیانیه می افزاید: این در حالی است که مردم سرفراز ایران دوستدار فرزندان رشید خود در نیروهای مسلح به‌ویژه حافظان نظم و امنیت هستند به خوبی می‌دانند تحریم پلیس ایران که مظهر عدالت، برابری، رشادت و صلح اجتماعی است، از سوی سردمداران بزدل آمریکایی به معنای مخالفت آمریکا با اصل عدالت و اصل امنیت جهانی است.

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار همدان در این بیانیه تصریح کرده‌اند: افتخار امروز نیروی رشید، ولایی و سربلند ایران این است که بدنه آن برگرفته از بطن مردم بوده، راهشان راه ولایت و هدفشان گسترش امنیت و عزت برای میهن با عطوفت و رحمت است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی و شاهرخی در این بیانیه آورده اند: نیروی انتظامی مقتدر ما با تقدیم هزاران شهید علاوه بر تامین امنیت داخل کشور، امنیت دیگر کشورها از جمله کشورهای اروپایی را نیز تامین کرده است، شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر  مصداقی است از آنچه گفته شد.

در ادامه بیانیه آمده است: بدون شک دولت آمریکا درصدد است به هر طریق در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت کند و یکی از ریشه‌های اصلی اعلام تحریم‌های اخیر آمریکا، شکست طرح آن‌ها برای مداخله داخلی در ایران بود.

این بیانیه می افزاید: آمریکا در ایجاد بی ثباتی، نا امنی و جنگ داخلی در ایران شکست خورده است و آمریکا و شرکایش باید بدانند که همه مقامات کشور به همراه جان برکفان نظام و ولایت همواره با توکل بر قدرت لایزال الهی و با اطاعت از فرامین و رهنمودهای مقام عظمای ولایت و فرماندهی معظم کل قوا در دفاع از حقوق مردم و این مرز و بوم، خاری در چشم دشمنان و توطئه گران نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و با دلاوری‌های خود همواره موجب خشم دشمنان نظام اسلامی ایران شده‌اند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha