تاب‌آوری ملت ایران دشمن را پشیمان خواهد کرد

ساری - ایرنا- رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ملت ایران در برابر هیچ تهدیدی سر خم نمی‌کند، تاکید کرد: دشمن از سرمایه‌گذاری روی تاب‌آوری ملت ایران پشیمان خواهد شد.

سردار غلامرضا جلالی روز دوشنبه در نخستین کنفرانس مجازی تاب آوری در صنعت برق که در مازندران برگزار شد، گفت: دشمن به شدت بر شکاف میان نظام و مردم و آسیب به زیرساخت های اقتصادی ، خدماتی و فکری کشور سرمایه گذاری کرده است.

وی ترور شخصیت های کشور همچون سردار قاسم سلیمانی ، تحریم های اقتصادی ، تبلیغات تخریبی گسترده ، محرومیت مردم ایران از امکانات و تکنولوژی روز را چهره واقعی سرمایه گذاری دشمن عنوان کرد و افزود: اما دراین سرمایه گذاری اشتباهات محاسباتی وجود دارد که یکی از آنها اعتقاد و ایمان مردم به انقلاب اسلامی است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل با تاکید بر اینکه مهم ترین مولفه قدرت کشور مردم هستند ، افزود: با وجود اینکه دشمن این مسئله را به خوبی می داند اما تصورش از ارتباط مردم با انقلاب و نظام اشتباه محاسبات بزرگی است.

سردار جلالی با بیان اینکه ناامید سازی یا رواج ناامیدی در میان مردم از اولویت اصلی دشمن در مقابله با انقلاب است گفت: خوشبختانه مسئولان و دلسوزان نظام با همراهی مردم همواره بیگانگان را نا امید کردند. 

هدف پدافند غیر عامل پشیمان‌سازی دشمن است

رییس پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه پدافند غیر عامل باید آسیب‌پذیری زیرساخت‌ها را به حداقل برساند گفت: هدف پدافند غیرعامل باید افزایش تاب‌آوری و پشیمان سازی دشمن باشد.

جلالی ادامه داد: دشمن به شدت به دنبال تضعیف زیرساخت های کشور و استفاده از آن برای پمپاژ ناامیدی است که این مسئله را به وضوح در مسئله کرونا و تبلیغات گسترده غربی ها برای ناکارامدی نظام خدمات پزشکی کشور شاهد بودیم.

به گفته او همراهی خوب مردم در کنار اقدامات مناسب مسئولان سلامت ، دولت و نیروهای مسلح بار دیگر دشمنان را از رسیدن به خواست قلبی خود مایوس گذاشت.

رییس سازمان پدافند غیر عامل با بیان اینکه کشور ما هیچ تجربه ای در مقابله با بحران های بیولوژیکی و تبعات ان نداشت، افزود: اما عملکرد ما به گونه ای بود که اکنون دنیا در حال الگوبرداری از ما است.

جلالی همچنین به تقویت زیرساخت‌های حوزه انرژی و نیازهای اساسی و خدماتی کشوراشاره کرد و گفت: باید این زیرساخت ها به گونه ای اصلاح شوند که کمترین میزان آسیب و خسارات را در صورت بحران ها شاهد باشیم. 

وی با بیان اینکه زیرساخت هرکشور بخشی از قدرت مقابله ان با بحران ها و تهدیدها است، افزود: کاهش اسیب پذیری در نفس خود به معنای افزایش قدرت و تاب آوری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =