طرح اقدام ملی مسکن در ۱۲ روستای محدوده ارس اجرا می‌شود

تبریز- ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از امضای تفاهم نامه مشترک همکاری با بنیاد مسکن آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهمنامه ۴۴ قطعه زمین مجزا به مساحت حدود یک میلیون و ۴۶۵ هزار مترمربع شامل ۱۲ روستای محدوده ارس از سوی این سازمان جهت تحقق طرح اقدام ملی دولت برای تولید مسکن در اختیار بنیاد مسکن استان قرار گرفت.

محسن نریمان در حاشیه نشست با مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان شرقی گفت: این ۱۲ روستا شامل روستای شجاع در محدوده جلفا، ۲ روستا در محدوده خداافرین و ۹ روستا در محدوده قلی بیگلو می باشد.

وی اعلام کرد: این تفاهم نامه در راستای اجرای طرح اقدام ملی دولت برای عرضه مسکن و واگذاری رایگان اراضی از سوی سازمان منطقه آزاد ارس به بنیاد مسکن آذربایجان شرقی به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر و ساکنان فاقد مسکن در روستاهای محدوده ارس امضا شد.

طرح اقدام ملی تامین مسکن در اجرای اصل ۳۱ قانون اساسی و در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن،  داشتن مسکن متناسب با نیاز را حق هر فرد و خانواده ایرانی دانسته و تحقق سیاستهای دولت در این زمینه و کمک به رفع بخشی از مشکل دسترسی به مسکن خانواده ها در استان ها و شهرستان ها  می باشد.

منطقه آزاد ارس با ۵۱ هزار هکتار وسعت بخش هایی از جلفا، خداآفرین و کلیبر را در برگرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =