اعلام نگرانی بهداشت جهانی از وضعیت شیوع کرونا در عراق

بغداد - ایرنا - برای اولین بار از زمان شناسایی اولین مورد مبتلا به «ویروس کرونا» در سه ماه قبل در عراق، سازمان بهداشت جهانی امروز (دوشنبه) از وضعیت رو به رشد مبتلایان به این ویروس در این کشور ابراز نگرانی کرد.

نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق در واکنش به افزایش کم سابقه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور، خواهان تشدید تدابیر پیشگیرانه بهداشتی در مواجهه با شیوع این ویروس در عراق شد.

در طول هفته‌های اخیر آمار مبتلایان به کرونا در عراق به طرز کم سابقه‌ای رو به افزایش نهاده و برخی از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند، امری که دولت عراق را ناچار کرد، تعطیلات یک هفته‌ای عید فطر امسال را برای یک هفته اضافه تمدید کند.

«اسماعیل ادهم» نماینده سازمان بهداشتی جهانی در عراق در سخنانی از دستگاه‌های مسئول در این کشور خواسته که تدابیر سختگیرانه‌ای برای پیشگیری از افزایش شیوع این بیماری اتخاذ کرده و نمونه‌گیری‌های میدانی را بیشتر کنند.

وی همچنین بر ضرورت تمدید تدابیر منع تردد برای یک هفته اضافی تاکید کرد و گفته است که شهروندان عراقی باید پایبندی کاملی به اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به کرونا از جمله منع تردد عمومی نشان دهند و با سازمان‌های بهداشتی در مهار این ویروس همکاری کنند.

میانگین آمار مبتلایان به کرونا در عراق به طور چشمگیری در هفته‌های اخیر افزایش داشته، به نحوی که فقط در جمعه گذشته بیش از ۴۰۰ نفر مبتلا به این ویروس در عراقی شناسایی شد که در نوع خود رقمی بی‌سابقه است.

طبق آخرین آمارها، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در عراق به شش هزار و ۴۳۹ نفر و تعداد قربانیان به ۲۰۵ نفر و شفایافتگان به سه هزار و ۱۵۶ نفر رسیده است.

در خصوص افزایش مبتلایان به کرونا در عراق در هفته‌های اخیر دیدگاه‌های مختلفی مطرح شده که برخی تغییر گروه بهداشتی سابق در نتیجه انتخاب نخست‌وزیر جدید و تغییر وزیر بهداشت قبلی عراق را در این افزایش آمار دخیل می‌دانند.

عده‌ای نیز کاهش اهتمام مردم به تدابیر پیشگیرانه بهداشتی و امنیتی عراق با توجه گرم شدن هوا و نیازهای طبیعی معیشتی و اقتصادی خانواده ها و شماری نیز ناشی از افزایش نمونه‌گیری‌ها و آزمایش‌ها از مبتلایان را در بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در عراق موثر دانسته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار جهان