۱۲ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۵
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 83807581
۰ نفر

برچسب‌ها

از سرگیری فعالیت‌های فیلمسازی در انگلستان

تهران- ایرنا- با وجود ادامه بحران شیوع کرونا در جهان، دولت انگلیس با تصویب دستورالعمل‌هایی جدید جواز از سرگیری تولیدات سینمایی و تلویزیونی را در این کشور صادر کرد.

به گزارش گیزمودو، این دستورالعمل‌ها شامل بندهایی برای رعایت فاصله فیزیکی، آموزش نکات ایمنی به عوامل و اندازه‌گیری مستمر درجه حرارت بدن آن‌ها است. گفتنی است پیش‌نویس این شیوه‌نامه توسط بنیاد و کمیسیون فیلم بریتانیا تهیه شده و به امضای وزارت فرهنگ،  رسانه و ورزش، سرویس سلامت همگانی و موسسه سلامت و بهداشت انگلیس رسیده است.

پایگاه اینترنتی ددلاین اوایل ماه جاری پیش‌نویسی لو رفته از این سند را منتشر کرد که علاوه بر الزام آموزش نکات ایمنی درباره کرونا به تمام عوامل پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی، تست درجه حرارت بدن دو مرتبه در روز و آزمایش‌های بهداشتی قبل از تصویربرداری،  بندهایی نیز در خصوص قرنطینه تیم‌های فیلمسازی خارجی و سرو جداگانه غذا داشت. در نسخه نهایی این سند برخی جرئیات تغییر کرده‌اند.

با تصویب این دستورالعمل‌های جدید، مهره‌های شناخته شده در صنعت فیلمسازی انگلستان می‌توانند فعالیت‌های خود را از سر گرفته و به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بپردازند. این مساله شامل حال شرکت فیلمسازی وارنز بروس نیز می‌شود که در زمان آغاز همه‌گیری کرونا تصویربرداری پروژه‌هایی چون فیلم جدید بتمن و قسمت سوم جانوران شگفت‌انگیز را آغاز کرده بود. دیزنی و نتفلیکس نیز می‌توانند کار بر روی پروژه‌هایی چون اقتباس جدید از لایواکشن پری دریایی کوچک (Little Mermaid) و مجموعه تلویزیونی ویچر (The Witcher) را با رعایت این دستورالعمل‌ها از سر بگیرند.

اگر شرکت‌های فیلمسازی دعوت انگلستان را بپذیرند این نخستین از سرگیری بزرگ فعالیت‌های فیلمسازی از اواسط ماه مارس است که در آن تقریبا همه چیز به خاطر شیوع کرونا تعطیل شد و قوانین قرنطینه در بسیاری از کشورهای جدید اعمال شد.

به گزارش روزنامه گاردین، سرمایه هنگفتی در بازار فیلمسازی کشور انگلیس در جریان است. سال گذشته ۳.۶ میلیارد پوند در این تجارت هزینه شد و طبعا شرکت‌های سازنده مشتاقند تا محصول سرمایه‌گذاری‌های مستمر خود را درو کرده و کار را هر چه سریعتر از سرگیرند. امید است دستورالعمل‌های تدوین شده برای حفاظت از تیم‌های فیلمسازی در برابر کرونا کافی باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =