کرملین اتهام مداخله در اعتراض‌های آمریکا را رد کرد

مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: اتهام به روسیه مبنی بر مداخله در اعتراض‌های اخیر در شهرهای آمریکا پس از مرگ دلخراش یک سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا در مقابل چشم مردم، ادعایی نادرست و اشتباه است.

«دمیتری پسکوف» که به تازگی از بیماری کرونا را پشت سر گذاشته است روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: اتهام مبنی بر مداخله روسیه موضع رسمی واشنگتن را منعکس نمی کند. 

سوزان رایس مشاور امنیت ملی آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا روز گذشته گفت که روسیه ممکن است در پشت صحنه اقدامات اعتراضی در آمریکا و خشونت‌های این کشور باشد.

وی بدون ارائه مدرکی برای اثبات ادعای خود علیه روسیه گفت: به تجربه خود در این مورد تکیه می‌کنم. 

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه خطاب به رایس گفت: هرگونه ادعایی در مورد مداخله روسیه در اعتراض‌های آمریکا که شما به آن اشاره کردید، کاملا نادرست است و تا آنجا که اطلاع داریم این گونه ادعاها نمی‌تواند منعکس کننده دیدگاه رسمی واشنگتن باشد. 

وی تصریح کرد: روسیه به دقت اوضاع آمریکا را تحت نظر دارد اما هر چه در این کشور رخ می‌دهد مساله داخلی آن است. ما هیچگاه در امور داخلی آمریکا مداخله نکرده‌ایم و همینک نیز چنین قصدی نداریم.

موج اعتراض ها در آمریکا در ششمین روز به دلیل قتل جورج فلوید جوان سیاه پوست به دست پلیس سفید پوست در مینیاپولیس جریان دارد و بیش از ۴۰ شهر این کشور را فرا گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =