قاب روز؛ خداحافظی باشکوه شماره ۶ آن سوی آب‌های خلیج فارس

تهران- ایرنا- «کریم باقری» در دیداری تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران مقابل برزیل و در خاک امارات از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

۱۵ مهرماه سال ۱۳۸۹ بود که تیم ملی ایران در یکی از مهمترین دیدارهای دوستانه خود در طول تاریخ در خاک امارات و در شهر ابوظبی به مصاف تیم ملی برزیل رفت و با نتیجه سه بر صفر شکست خورد.

در این مسابقه شاگردان «افشین قطبی» نمایش بدی نداشتند و حتی یک گل سالم نیز توسط «سید جلال حسینی» وارد دروازه «ژولیو سزار»  شد اما به اشتباه این گل مردود اعلام شد. در ادامه درخشش ستاره‌هایی چون کوتینیو، داوید لوییز، دنی آلوز، پاتو و ... باعث شد تا برزیل به سه گل دست پیدا کند. البته اگر درخشش مهدی رحمتی در درون دروازه نبود ممکن بود این باخت سنگین‌تر شود.

اتفاق مهم این دیدار اما خداحافظی «کریم باقری» بود. ستاره با اخلاق فوتبال ایران در این مسابقه به صورت رسمی کفش‌هایش را آویخت و از دنیای فوتبال به عنوان بازیکن کناره‌گیری کرد. باقری در تیم ملی ایران ۸۷ بازی انجام داد و ۵۰ گل نیز به ثمر رساند. او در جام جهانی ۹۸ جزو اصلی‌ترین نفرات بود. باقری در همین دیدار هم مقابل برزیل یک پاس عالی در لحظات پایانی برای میداوودی ارسال کرد که مهاجم تیم ملی با بی‌دقتی توپ را به اوت فرستاد.

حالا کریم باقری چند سالی است به عنوان کمک مربی در پرسپولیس حضور دارد و قرار است در تیم ملی یکی از دستیاران دراگان اسکوچیچ باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =