بیش‌از پنج هزار تفاهم‌نامه مدیریت مصرف برق در سیستان و بلوچستان ثبت شد

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از پنج هزار تفاهم نامه مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف صنعتی، اداری، تجاری و کشاورزی تاکنون ثبت شده است.

خلیل عوض زاده روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سال گذشته هزار و ۳۳۴ تفاهم نامه در حوزه شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان منعقد شد که این میزان انعقاد موجب صرفه جویی حدود ۶۵ مگاواتی برق در این استان شد.

وی با بیان اینکه میزان تفاهم نامه‌های ثبت شده در سالجاری افزایش چشمگیری به نسبت سال گذشته داشته است ادامه داد: هزار و ۳۱۹ مشترک در بخش اداری، هزار و ۴۷۰ مشترک در بخش صنعتی، هزار و ۹۲۱ مشترک در بخش کشاورزی و ۴۸۷ مشترک حوزه تجاری در بخش مدیریت مصرف برق تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: به منظور جلوگیری از قطع برق احتمالی مشترکان این استان و پایداری برق مناطق حیاتی چون مراکز درمانی با توجه به شیوع فزاینده مبتلایان به ویروس کرونا، عزمی جدی برای کنترل مصرف برق به ویژه در ساعات اوج بار توسط این شرکت گرفته شده است.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با داشتن بیش از ۱۱ درصد مساحت کل کشور یکی از مناطق گسترده در حوزه توزیع برق کشور محسوب می‌شود گفت: آب و هوای گرم و خشک این استان سبب شده تا بیش‌از سایر استان شاهد افزایش دما و به دنبال آن مصرف بیشتر انرژی برق در این منطقه باشیم.

عوض زاده تصریح کرد: تمامی مدیران و کارشناسان این شرکت به صورت شبانه روزی در تلاشند تا با استفاده از تمامی راهکارهای تخصصی ممکن، ضمن کنترل شیب منحنی مصرف، مانع از بروز تنش در شبکه توزیع برق شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: با افزایش تعداد تفاهم نامه ها و همکاری مسوولانه مشترکان، انتظار داریم در سالجاری میزان قابل توجهی صرفه جویی در مصرف برق در ساعات اوج بار داشته باشیم.

وی تصریح کرد: مشترکان با توجه به تعرفه اشتراک برق، نوع تفاهم نامه امضا شده و میزان مشارکت در کنترل بار از امتیازات و پاداش‌های تعیین شده مناسبی بهره‌مند خواهند شد.

عوض زاده نقش مردم در مدیریت مصرف برق را مهم دانست و افزود: راهکارهای ساده اما پر اهمیت در حوزه مدیریت مصرف وجود دارد که خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز از جمله ساده ترین راه‌های صرفه جویی در مصرف برق است.

وی بیان کرد: پارسال بیش از ۲۸۸ میلیون تومان پاداش به مشترکان خوش مصرف این استان اهدا شد که این امر در سالجاری نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان به الگوی مصرفی مشترکان در پیک مصرف برق اشاره کرد و اظهار داشت: الگوی مناسبی برای مشترکان در نظر گرفته شده که در صورت عدم رعایت این الگو مصرف مشترکان پر مصرف متحمل افزایش ۱۶ درصدی علاوه‌بر هفت درصد معمول در هزینه قبض‌شان خواهند شد.

وی بیان کرد: با توجه به شروع گرمای هوا و تداوم آن که باعث افزایش فزاینده مصرف برق شده مشارکت و همکاری همگانی در مدیریت مصرف انرژی بویژه در ساعت اوج بار (ساعات ۱۲ تا ۱۶ و ۱۹ تا ۲۳) هستیم.

عوض زاده تصریح کرد: دمای مناسب برای تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد بوده و نیاز است به این امر بویژه در ساعات اوج مصرف (ساعات ۱۲ تا ۱۶ و ۱۹ تا ۲۳) توجه شود.

وی گفت: تا حد امکان افراد از لوازم پر مصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جارو برقی به صورت همزمان در ساعات اوج بار(ساعات ۱۲ تا ۱۶ و ۱۹ تا ۲۳) استفاده نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =