اقدام مجاهدانه سیستم بهداشتی و همراهی مردم موجب کنترل کرونا در کشور شد

زنجان - ایرنا - رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اقدام سیستم بهداشت و درمان کشور در بحران کرونا مجاهدانه بود و عملکرد درست و مناسب موجب اعتماد و همراهی مردم برای کنترل این بیماری شد که این اتفاق بزرگی بود.

حجت الاسلام مصطفی رستمی شامگاه دوشنبه در نشست مشترک با روسای دانشگاه‌ها و مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری این استان افزود: حضور دانشجویان و طلاب در فعالیتهای جهادی در همه عرصه‌های مقابله با کرونا پُررنگ و بی‌نظیر بود.

وی اضافه کرد: ایثار، همدلی و انسجام اجتماعی که درشرایط کرونا در کشور بوجود آمد، جلوه های نصرت، توفیق و وعده الهی بود.

این مسؤول ادامه داد: در دوران تحریم کشور و در شرایط بوجود آمده بیماری کرونا به توفیقاتی دست یافتیم که این با باور و اعتماد به نفس که از شاخصه های مردم ایران است کسب شد و توانستیم بحرانها را پشت سر بگذاریم  که خیلی از کشورها در این زمینه موفق نبوده‌اند. 

وی اظهار داشت: نمونه انسجام اجتماعی را ۲ برابر شدن وجوهات شرعی نسبت به سال های گذشته عنوان کرد و افزود: صادر کردن اقلام بهداشتی و کیت های آزمایشگاهی به کشورهای اروپایی از توفیقات الهی در مواقع بحرانی کشور بود.

حجت الاسلام رستمی افزود: با وقوع انقلاب اسلامی تحولات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و دفاعی در کشورمان به وقوع پیوست که این تحولات در حوزه علم نیز بسیار مشهو.د است.

وی استان زنجان را دیار پُرافتخار با قدمت تمدنی، فرهنگی و محیط عالم خیز و دانشمندپرور که با توسل به اهل بیت (ع) در دوران دفاع مقدس نیز دِین خود را ادا کرده اند توصیف کرد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه گفت: تاکنون ۱۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۸۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزارو ۸۷۸ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =