برگزیدگان هنرهای تجسمی "کرونا را شکست می‌دهیم" در بوشهر معرفی شدند

بوشهر- ایرنا- هیات داوران فراخوان هنرهای تجسمی «کرونا را شکست می‌دهیم" با بررسی آثار رسیده به دبیرخانه این فراخوان برگزیدگان را معرفی کردند.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: پس از انتشار فراخوان هنرهای تجسمی کرونا را شکست می‌دهیم از سوی این حوزه در بخش‌های کاریکاتور، پوستر، تصویر سازی، خوشنویسی، نقاشی و طراحی کارهای خوب استانی و کشوری  توسط دبیرخانه دریافت شد.

امید پارسایی‎فر افزود: آثار رسیده با موضوع‎هایی نظیر مقابله با کرونا، خانواده کرونا را شکست می‌دهد، رعایت بهداشت فردی، پرستاران و پزشکان پیشگامان مبارزه با کرونا، نوروز در خانه می‌مانیم و روز طبیعت و محیط زیست شکل گرفته بود.

وی ادامه داد: «منصوره دهقانی» و «ابوالقاسم طحانیان» از هنرمندان تجسمی مطرح کشور به عنوان داوران این فراخوان بودند.

پارسایی فر یادآور شد: به دلیل اینکه در بیشتر رشته‌های فراخوان، در سطح ملی و بین المللی آثار زیادی با موضوع کرونا ویروس خلق شده بود در بخش داوری سعی بر آن شد، ابتدا به ایده‌های نو توجه و سپس اجرای آثار در نظر گرفته شود.

وی گفت: در داوری آثار کاریکاتور در سطح کشوری، «فرهاد رحیم قراملکی» از تبریز، «راضیه رازقی» و «الهام خوش انجام» از کرمانشاه، به ترتیب مقامهای اول تا سوم را در بخش کاریکاتور کسب کردند.

پارسایی فر اظهار داشت: همچنین در داوری آثار کاریکاتور در سطح استانی نیز  «سید منصور مزارعی» از وحدتیه، «اسماعیل آلشلو» و «ریحانه ابراهیمی» از برازجان، به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

وی افزود: در بخش پوستر، «سمیرا ماحوزی» از بوشهر، «عرفان غلامی» از اصفهان و «صدف فریدی» از برازجان به ترتیب موفق به کسب مقام اول تا سوم شدند.

پارسایی فر ادامه داد: «فاطمه حیدری» از برازجان، «زهرا ریشهری زاده» و «سیده مرضیه ارشد» از بوشهر به ترتیب به مقام‌های  اول تا سوم بخش تصویر سازی رسیدند.

وی گفت: همچنین «محمد امین تفکری» و «زهرا زمانی» از برازجان و «بهار قائد زاده» از آبپخش نیز به ترتیب مقام اول تا سوم را در بخش نقاشی کسب کردند.

پارسایی فر افزود: به دلیل محدودیت آثار دریافتی در بخش خوشنویسی، «محمود نادری» از برازجان مقام برگزیده را کسب کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =